Nemzetközi eredményeket és bajnoki címet elért miskolci sportolókat jutalmaztak

Jutalmazták a sportolóinkat
Jutalmazták a sportolóinkat
Miskolc – Miskolc Megyei Jogú Város önkormányzata az idei évben is jutalmazza az országos bajnokságon első, valamint világversenyen az első nyolc helyen végzett miskolci sportolókat és edzőiket. A díjátadó ünnepségnek a városháza Díszterme ad otthont szerdán.


ATLÉTIKA

Pál Robin (MISI, edzője: Tigyi József): fedett pályás ob junior 60 m gátfutás 1; országos egyéni bajnokság junior 110 m gátfutás 1; országos összetett bajnokság junior tízpróba 1.

Simon Mihály (MISI, edzője: Tóth Márta): fedett pályás ob serdülő súlylökés 1.

Böhm Lilla (MISI, edzője: Deák Géza): országos egyéni bajnokság ifjúsági 3000 m síkfutás 1.

Török Tamás (MISI, edzője: Deák Géza) országos egyéni bajnokság utánpótlás 4×100 m váltó 1.

Pereira Manuel (MISI, edzője: Deák Géza) országos egyéni bajnokság utánpótlás 4×100 m váltó 1.

Labancz János (MISI, edzője: Szűcs József): fiatalkorúak gyalogló csapatbajnoksága ifjúsági 10 km gyaloglás 1.

Lalik Máté (MISI, edzője: Szűcs József): fiatalkorúak gyalogló csapatbajnoksága ifjúsági 10 km gyaloglás 1.

Agócs Viktor MISI, edzője: Szűcs József): fiatalkorúak gyalogló csapatbajnoksága ifjúsági 10 km gyaloglás 1.

Staicu Simona (MISI, edzője: Juhász András): országos maraton bajnokság felnőtt maratonfutás 1; LGT Alpin marathon felnőtt hegyi maraton 1; Zermatt Marathon felnőtt hegyi maraton 2; Jungfrau marathon felnőtt hegyi maraton 1.

Hricz Ádám (MISI, edzője: László István): országos egyéni bajnokság utánpótlás 4×100 m váltó 1.

Pásztor Attila (MISI, edzője: László István): országos egyéni bajnokság utánpótlás 4×100 m váltó 1.

Fónagy Gabriella (MISI, edzője: László István): országos egyéni bajnokság serdülő 300 m gátfutás 1.

Sós József (MISI, edzője: László István): országos ügyességi és gátfutó csapatbajnokság serdülő távolugrás csapat 1.

Sós Dávid (MISI, edzője: László István): országos ügyességi és gátfutó csapatbajnokság serdülő távolugrás csapat 1.

Urbán Dániel (MISI, edzője: László István): országos ügyességi és gátfutó csapatbajnokság serdülő távolugrás csapat 1.

Répási József (MISI, edzője: László István): országos ügyességi és gátfutó csapatbajnokság serdülő távolugrás csapat 1.

Koós Donát (MISI, edzője: László István): országos ügyességi és gátfutó csapatbajnokság serdülő távolugrás csapat 1.

Pallay Sándorné (ÉSZAK SE): országos bajnokság W60 diszkoszvetés 1; országos bajnokság W60 súlylökés 1; Európa-bajnokság W60 diszkoszvetés 1; Európa-bajnokság W60 súlylökés 2.

Kiskun Magda (ÉSZAK SE): országos bajnokság W65 diszkoszvetés 1; országos bajnokság W65 súlylökés 1; Európa-bajnokság W65 súlylökés 6.

Drótár Ottó Csaba (ÉSZAK SE): Európa-bajnokság M45 10 000 m síkfutás 7.

Krakovecz Gabriella (ÉSZAK SE): Európa-bajnokság W40 5 000 m gyaloglás 5; Európa-bajnokság 10 000 m gyaloglás 7.

Dudás Tamás (ÉSZAK SE): országos bajnokság M40 400 m síkfutás 1.

Palásthy Dezső (ÉSZAK SE): országos bajnokság M40 5 000 m síkfutás 1.

Harsányi Zsolt (ÉSZAK SE): országos bajnokság M45 10 000 m síkfutás 1.

dr. Görgényi László (ÉSZAK SE): oszágos bajnokság M55 100 m síkfutás 1; országos bajnokság M55 200 m síkfutás 1.

Soóváry Péter (ÉSZAK SE): országos bajnokság M60 10 000 m síkfutás 1.

dr. Majoros György (ÉSZAK SE): országos bajnokság M65 Kalapácsvetés 1.

Csorba Zoltán (ÉSZAK SE): országos bajnokság M65 távolugrás 1; Európa-bajnokság M65 hármasugrás 7.


BIRKÓZÁS

Deák Bárdos Mihály (DBC-MISI): kötöttfogású országos bajnokság 120 kg 1.

Nagy Cintia (DBC-MISI): junior országos bajnokság szabadfogás 44 kg 1; junior Európa-bajnokság szabadfogás 44 kg 5.

Nyíri Milán (DBC-MISI): U23-as Országos bajnokság szabadfogás 55 kg 1.

Pásztor László (DBC-MISI): junior országos bajnokság kötöttfogás 50 kg 1; utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 50 kg 1.

Juhász Bence (DBC-MISI): junior országos bajnokság szabadfogás 50 kg 1; kadet országos bajnokság szabadfogás 50 kg 1; U23-as országos bajnokság szabadfogás 50 kg 1; kadet országos bajnokság kötöttfogás 50 kg 1; U23-as országos bajnokság kötöttfogás 50 kg 1; utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 50 kg 1; kadet Európa-bajnokság kötöttfogás 50 kg 3.

Bacsó Alex (DBC-MISI): kadet országos bajnokság szabadfogás +100 kg 1; utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Kruzsely Luca (DBC-MISI): kadet országos bajnokság szabadfogás 56 kg 1.

Kaponyás Gergő (DBC-MISI): kadet országos bajnokság kötöttfogás 42 kg 1; utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Daher Michel (DBC-MISI): utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1; kadet Európa-bajnokság kötöttfogás 5.

Kiss Bence (DBC-MISI): utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Lagzi-Kovács Bendegúz (DBC-MISI): utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Kéri Zoltán (DBC-MISI): utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Fekete Antal (DBC-MISI):: utánpótlás csapatbajnokság kötöttfogás 1.

Sipeki Károly (DBC-MISI):: veterán országos bajnokság kötöttfogás 85 kg B-kaegória 1.

Lakatos Győző (DBC-MISI): veterán országos bajnokság kötöttfogás 85 kg C-kategória 1; veterán országos bajnokság szabadfogás 85 kg C-kategória 1; veterán világbajnokság szabadfogás 2.

Jászkai István (DBC-MISI): veterán országos bajnokság kötöttfogás 85 kg D-kaegória 1; veterán országos bajnokság szabadfogás 85 kg D-kategória 1; veterán világbajnokság szabadfogás 5.

Jászkai Imre (DBC-MISI): veterán országos bajnokság kötöttfogás 69 kg E-kaegória 1; veterán országos bajnokság szabadfogás 69 kg E-kategória 1.

Edzőik: Repka Attila, Juhász Sándor, Lakatos Győző.


ERŐEMELÉS

Oláh Ákos (MVSC, edzője: Mészáros László): junior országos bajnokság 90 kg 1; junior Európa-bajnokság 90 kg 1; junior világbajnokság 90 kg 1.

Mészáros Dávid (MVSC, edzője: Mészáros László): ifjúsági országos bajnokság 90 kg 1; Ifjúsági Európa-bajnokság 90 kg 1; Ifjúsági világbajnokság 90 kg 1.

Mészáros László (MVSC, edzője: Mészáros László): felnőtt országos bajnokság 125 kg 1; felnőtt Európa-bajnokság 125 kg 1; felnőtt világbajnokság140 kg 1.


ERŐEMELÉS

Fekete Miklós (Avas Testépítő Klub, edzője: Dikházi Tibor): felnőtt egyéni országos bajnokság 1.


FEKVENYOMÁS

Dikházi Tibor (Avas Testépítő Klub): Masters fekvenyomó országos bajnokság 1.


JÉGKORONG

Gőz Balázs (Miskolci Jegesmedvék JSE, edzője: Mayer Péter): divízió I-es ifjúsági világbajnokság 2.


JUDO

Gáspár Eszter (MVSC, edzője: Illyés Miklós): felnőtt országos bajnokság 63 kg 1; U23-as Európa-bajnokság 63 kg 5.

Karakas Hedvig (MVSC, edzője: Kovács Gábor): U23-as országos bajnokság 57 kg 1; felnőtt Európa-bajnokság 57 kg 3; felnőtt világbajnokság 57 kg 7.

Koroknai Botond (MVSC, edzője: Kálmán Tibor): serdülő B országos bajnokság 52 kg 1.

Salétros Dániel (MVSC, edzője: Kálmán Tibor): serdülő B országos bajnokság 70 kg 1.

Bor Dániel (MVSC, Edzői: Gombás István, Gecsei László): Diák A országos bajnokság 49 kg 1.

Gercsák Szabina (MVSC, edzője: Flórusz János): junior országos bajnokság 48 kg 1; ifjúsági országos bajnokság 48 kg 1; serdülő országos bajnokság 48 kg 1.

Feczkó Botond (MVSC, edzője: Flórusz János): Diák A országos bajnokság 30 kg 1.

Laczkner Rolf (MVSC, edzője: Flórusz János): Diák A országos bajnokság 60 kg 1.

Maksa Csaba (MVSC, edzője: Flórusz János): Diák B országos bajnokság 32 kg 1.

Kiss Anita (MVSC): masters világbajnokság F2 67 kg 5.

Juhász László (MVSC): masters világbajnokság M6 73 kg 5.

Vincze János (MVSC): masters világbajnokság M2 100 kg 7.

Balogh Péter (MVSC): masters világbajnokság M1 90 kg 7.


KAJAK

Juhász András (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Rajnai Sándor): masters országos bajnokság K-1 45-50 év 200 m 1; masters országos bajnokság K-4 45-50 év 200 m 1.

Koleszár Mátyás (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Rajnai Sándor): maraton országos bajnokság K-1 IV. korcsoport 15 km 1; serdülő országos bajnokság K-1 IV. korcsoport 1 000 m 1.

Bohán Bálint (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Rajnai Sándor): serdülő országos bajnokság MK-1 III. korcsoport 3X200m váltó 1.

Kunos Györk (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Rajnai Sándor): serdülő országos bajnokság MK-1 III. korcsoport 3X200m váltó 1.

Fedák Tamás (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Rajnai Sándor): serdülő országos bajnokság MK-1 III. korcsoport 3X200m váltó 1.


KENU

Bodonyi András (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): maraton országos bajnokság Ifjúsági C-2 21 km 1; Ifjúsági országos bajnokság C-2 1 000 m 1; maraton országos bajnokság serdülő C-1 15 km 1; ifjúsági Európa-bajnokság C-2 500 m 6; maraton világbajnokság Ifjúsági C-2 17,5 km 1; EORV ifjúsági C-2 500 m 2; EORV ifjúsági C-2 1 000 m 1; EORV ifjúsági C-4 1 000 m 3.

Viola Viktor (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): maraton országos bajnokság Ifjúsági C-2 21 km 1; Ifjúsági országos bajnokság C-2 1 000 m 1; maraton világbajnokság Ifjúsági C-2 17,5 km 1; EORV ifjúsági C-2 500 m 2; EORV C-2 1 000 m 1.

Lőricz Vanda (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): ifjúsági országos bajnokság C-2 1 000 m 1.

Fedák Adrienn (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): ifjúsági országos bajnokság C-2 1 000 m 1.

Gál Attila (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): maraton országos bajnokság serdülő C-2 15 km 1; serdülő országos bajnokság C-1 3X200 m váltó 1.

Szakmáry Olivér (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): maraton országos bajnokság serdülő C-2 15 km 1; serdülő országos bajnokság VI. korcsoport C-1 1 000 m 1; serdülő országos bajnokság VI. korcsoport C-1 4 000 m 1; serdülő országos bajnokság VI. korcsoport C-1 3X200 m váltó 1; EORV ifjúsági C-4 1 000 m 3; EORV ifjúsági C-1 1 000 m 2; EORV ifjúsági C-1 500 m 1.

Varga Bence (Diósgyőri Kajak SC, edzője: Slisz Béla): serdülő országos bajnokság VI. korcsoport C-1 3X200 m váltó 1.


KARATE

Hernádi Dorina (Justitia Fuji-Yama SE, edzői: Vincze Angéla, Hazma Lajos): Hayashi-ha Shito-ryu országos bajnokság 8-9 év kata középhaladó 1.


KÉZILABDA

Kun Attila (MISI edző): ifjúsági Európa-bajnokság 6.


MŰKORCSOLYA

Szoboszlai Tamás (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): országos bajnokság újonc versenykűr 1; 22th Coppa Europa Cubs boy versenykűr 4.

Gombos Viktória (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): országos bajnokság rekreáció B versenykűr 1.

Czinke Viktória (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): országos bajnokság rekreáció C versenykűr 1; 22th Coppa Europa Bronz Interpretativ A versenykűr 3.

Varga Ágota (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): országos bajnokság rekreáció C Gold versenykűr 1.

Szarka Yvett (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): 22th Coppa Europa Chiks girl versenykűr 6.

Matiscsák Vivien (Havasszépe SE és Jégszínház, edzője: Bikfalvi Tünde): 22th Coppa Europa Interpretativ A versenykűr 4.


ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR

Menyhárt Zsolt (MVSC): egyenkénti országos bajnokság master időfutam 1; páros országos bajnokság master 1.

Toronya Attila (MVSC): páros országos bajnokság master 1.

Edzőik: Sutkó Mihály, Szatmáry Csaba


RÁDIÓS TÁJFUTÁS

Kovács Attila Gábor (Zöld SC): országos bajnokság M50 egyéni RH gyorsasági verseny 1; világbajnokság M50 csapat URH 4; világbajnokság M50 csapat RH 6.


SAKK

Szurovszky Elek: XVI. siketek olimpiája csapat 4.

Korpa Bence (Első Miskolci Sakkiskola SE, edzője: Ács Gábor): magyar korcsoportos nemzeti bajnokság U12 1.


SÍTÁJFUTÁS

Kirilla Péter (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó hosszútávú bajnokság F17 (ifjúsági) egyéni 1; országos sítájfutó váltóbajnokság F17 (ifjúsági) váltó 1.

Bertóti Diána (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó váltóbajnokság N21 (felnőtt) váltó 1.

Bertóti Regina (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó váltóbajnokság N21 (felnőtt) váltó 1, Sítájfutó Európa-bajnokság N21 (felnőtt) váltó 7.

Dr. Montovay Emília (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó váltóbajnokság N35 (szenior) váltó 1.

Várady Szilvia (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó váltóbajnokság N35 (szenior) váltó 1.

Tugyi Levente (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos sítájfutó váltóbajnokság F17 (ifjúsági) váltó 1.


TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS

Bertóti Regina (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos rövidtávú bajnokság N20 (junior) egyéni 1; országos pontbegyűjtő csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1; országos csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1.

Zsigmond Vanda (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos normáltávú egyéni bajnokság N20 (junior) egyéni 1; országos pontbegyűjtő csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1; országos csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1.

Durcova Ivana (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos pontbegyűjtő csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1.

Papugova Katerina (Diósgyőri Tájékozódási FC): országos csapatbajnokság N20 (junior) csapat 1.

Edzőik: Farkas Zsuzsanna, Zsigmond Tibor, Szöllősy István


TÁJKERÉKPÁR

Nagy Benő (Diósgyőri Tájékozódási FC, edzője: Nagy András): ifjúsági Európa Kupa F17 váltó 6.


SÚLYEMELÉS

Lerch Zsolt (Miskolci Szabadidőközpont SE, edzője: Juhász István): junior országos bajnokság 69 kg 1; felnőtt országos bajnokság 69 kg 1.


SZINKRONKORCSOLYA

Miskolci Jégvirág Korcsolya Klub: országos bajnokság Novice 1; országos bajnokság junior 1. (Afonyi Márta, Bátori Júlia, Ferencsák Dóra, Flekács Alexandra, Hankó Ágnes, Hercsik Tímea, Jászka Barbara, Kovács Orsolya, Leib Ingrid, Molnár Virág, Osváth Katalin, Rácz Izabella, Szalontai Barbara, Takács Fruzsina, Tóth Zsófia, Zsebesi Emma, Bartha Ines, Bukovenszki Ádám, Gombos Zsuzsa, Gulyás Luca, Harangi Viktor, Havasi Emese, Pletenyik Lili, Sánta Réka, Somogyi Borcsi, Szűcs Evelin, Vágner Barbara)

Edzőik: Gulyás Erika, Rohály Flóra


TEKE

Keresztesi Lajosné (Denevér SE): országos bajnokság egyéni B2 1; Európa-bajnokság egyéni B2 1; Európa-bajnokság csapat B2 2.

Orosz Béláné (Denevér SE): országos bajnokság egyéni B1 1; Európa-bajnokság egyéni B1 3; Európa-bajnokság csapat B1 2.

Sisenszki Péter (Denevér SE): országos bajnokság egyéni B2 1, Európa-bajnokság csapat B2 6.

Vetes Imréné (Denevér SE): Európa-bajnokság egyéni B3 6; Európa-bajnokság csapat B3 2.

Csengeri István (Denevér SE): Európa-bajnokság csapat B1 6.

Edzőik: Nagy László, Batki István


TENISZ

Csorba Zoltán (ÉSZAK SE): országos bajnokság M70 1.

Kádár Endre: országos bajnokság M75 1.

Mézes János (Kerék Világ SE): Budapest Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros 3; Miskolc Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros negyeddöntő

Braun János (Kerék Világ SE): Budapest Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros 3; Slovak Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros 2; Miskolc Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros negyeddöntő; Vulkanland Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt egyéni 3; Salzburg Open nemzetközi kerekesszékes bajnokság felnőtt páros negyeddöntő


ÚSZÁS

Gergely István (Mozgáskorlátozottak Akarat SE, edzője: Fázold Henrik): felnőtt országos bajnokság 100 m mell 1; felnőtt országos bajnokság 50 m pillangó 1.

Kontravácz Csaba (Mozgáskorlátozottak Akarat SE, edzője: Lénárt György): felnőtt országos bajnokság 100 m gyors 1.

Réz Róbert (Mozgáskorlátozottak Akarat SE, edzője: Lénárt György): felnőtt országos bajnokság 100 m mell 1.

Porcs Attila (Mozgáskorlátozottak Akarat SE, edzője: Jurák Árpád): felnőtt országos bajnokság 100 m mell 1.

Szatmári Róbert (Mozgáskorlátozottak Akarat SE, edzője: Jurák Árpád): felnőtt országos bajnokság 50 m hát 1; felnőtt országos bajnokság 100 m gyors 1.

Fráter Olivér (Mozgáskorlátozottak Akarat SE): felnőtt országos bajnokság 200 m vegyes 1.


VÍVÁS

Nagy Kinga (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság gyermek egyéni párbajtőr 1; országos bajnokság gyermek csapat párbajtőr 1; országos bajnokság újonc csapat párbajtőr 1; országos bajnokság serdülő csapat párbajtőr 1.

Nónay Fanni (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság gyermek csapat párbajtőr 1.

Bogdányi Réka (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság gyermek csapat párbajtőr 1; országos bajnokság újonc csapat párbajtőr 1.

Fügedi Anna (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság újonc csapat párbajtőr 1; országos bajnokság serdülő csapat párbajtőr 1.

Arday Gréta (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság újonc csapat párbajtőr 1; országos bajnokság serdülő csapat párbajtőr 1.

Kovács Anna (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): országos bajnokság serdülő csapat párbajtőr 1.

Sütő Dávid (Diósgyőri VE, edzője: Patócs Béla): Európa-bajnokság csapat junior párbajtőr 1; Világ-kupa egyéni junior párbajtőr 1.




Miskolc.
BOON.HU






hirdetés