Mindenki játszani tudott a Diósgyőrnél

Ruffin-Pratt volt a DVTK legeredményesebb játékosa az MTK ellen
Miskolc – Szombaton az MTK Budapestnél vendégeskedett az Aluinvent-DVTK NB I-es női kosárlabdacsapata.

A látogatóknál Horváth B. és Adamecz sérülés miatt nem állhatott a vezetőedző, Miguel de Jesús López Alonso rendelkezésére. Már a meccs elején a DVTK vezetett (2-6), és a továbbiakban is Szécsiék ,,voltak a parkett urai”, többek között az ő triplájának köszönhetően (2-11). Azonban a következő periódusban a házigazda kezdett belelendülni, Turóczi kétszer is pontos volt távolról, s máris közelebb jött csapata a Diósgyőrhöz (8-11). 12-15-nél is ott volt esélyesebb vendége nyakán a pályaválasztó, jókor jött Prahalis hármasa és Jovanovic duplája (12-20). Előbbi légiós másodszor is beküldte a labdát a gyűrűbe a vonal mögül és 12-23-mal ért véget ez a negyed.

2-7-tel nyitotta a második felvonást a DVTK, a 14-30-at Bach kosara jelentette. Voltak célt nem ért dobások is, de a miskolciak biztos vezetését semmi sem veszélyeztette, igaz, ekkor, a mezőnyben egyedüliként Turóczi lépte át a 10 dobott pontot. Időt kért az MTK, ami nagyon is meghozta az előre mozdulást, mert Semseiék ötig lopakodtak a Diósgyőrre (27-32). Czankék odatették magukat, ismét ők gyűjtötték a kosarakat, Ruffin-Pratt triplája után pedig nyugodtan mehettek nagyszünetre a miskolciak (27-41).

A vendégek szabták

Székely-Horváth egy hármassal kezdte a harmadik negyedet, együttese pedig egy 9-2-es szériával, benne Turóczi tiszta büntetőivel (36-43). A López-társaság azonban elkezdett jól, jobban kosarazni, és lépésről-lépésre elhútak a fővárosiaktól (40-59). A piros-fehérek ezen tíz perc végére, Rasheed büntetőivel, több mint húsz egységet tettek a két csapat közé (42-63).

A befejező felvonásban is a Diósgyőr szabta meg a meccs menetét, bár 48-73-nál Rasheed két büntetőt is elhibázott. Fogyott az erő, és csökkent a koncentráció, rontottak a játékosok, és a hajrában a DVTK-nál mindenki pályára került, kapott játékpercet, a győzelem – nem mellékesen pedig – több mint 30 pontos lett.

MTK Budapest – Aluinvent-DVTK
48-79 (12-23, 15-18, 15-22, 6-16)

Budapest, 150 néző. V.: Balog, Gyuris, Goda.

MTK Budapest: Zsovár (6), Koch (-), Jankó (4), Székely-Horváth (3/3), TURÓCZI (15/6). Csere: Szabó (9/3), Ambrus (-), Semsei (9/3), Wéber (2). Vezetőedző: Nagy Dóra.
Aluinvent-DVTK: Czank (6), Bach (2), Rasheed (11), JOVANOVIC (13), Szécsi (10/9). Csere: PRAHALIS (10/6), RUFFIN-PRATT (13/3), Tomlinson (6), Győri (6/3), Gorjanácz (2), Kalocsai (-). Vezetőedző: Miguel de Jesús López Alonso.

Kipontozódott: Jankó a 37., Székely-Horváth a 39. percben.

Nagy Dóra: – Voltak jó időszakaink, sajnos a rossz szakaszunkban megbüntette a hibáinkat a Diósgyőr. Az amúgy is szűk keretből ma még egy játékosunk sérült meg.
Miguel de Jesús López Alonso: – Építjük tovább a csapatot. Sok jó momentum volt a mai mérkőzésen, amit a későbbiekben hasznosítani tudunk.