Mezőkövesd Zsóry FC: Fájó az otthon elveszített két pont

Máté J. két gólja egy pontot ért a Mezőkövesdnek
Máté J. két gólja egy pontot ért a Mezőkövesdnek - © Fotó: mezokovesdzsory.hu
Mezőkövesd – A labdarúgó NB II 11. fordulójában az Ajka csapatát fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC szombaton este.

2-2 (1-2)

Mezőkövesd, 1100 néző. V.: Lovas (Albert I., Szert).

Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Nagy J., Dvorschák, Devecseri, Fótyik – Szeles (Hegedűs D., 79.), Tamási Zs. – Molnár G., Takács P. (Bajzát, 69.), Harsányi (Polényi G., 88.) – Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós.
FC Ajka: Gőcze – Nagy B. (Pál D., 58.), Pákai, Császár, Zámbó B. – Besztercei, Horváth A., Gunther (Pavlitzky, 68.) – Lattenstein, Major – Sowunmi. Vezetőedző: Jákli Péter.

18. perc: Gunther bal oldali szögletét Sowunmi 7 méterről úgy fejelte a kapuba, hogy a labda a gyepről pattant a bal felső sarokba, 0-1.
34. perc: Gunther 24 méteres, jobbról végzett el szabadrúgást. Csavart labdája a jobb sarokra tartott, Dombó vetődött, hozzáért, de a játékszer a jobb felső sarokban kötött ki, 0-2.
45. perc: Fótyik bal oldali beadását Máté J. 8 méterről a jobb felső sarokba fejelte, 1-2.
51. perc: Harsányit buktatta az ötös közelében Nagy B. A játékvezető 11-est ítélt. Máté J. futott a labdának és jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 2-2.

Jók: Máté J., Molnár G., Fótyik, Tamási Zs., ill. Gunther, Sowunmi, Zámbó, Gőcze.

Benczés Miklós: – Nagyon fájó az itthon elveszített 2 pont. Sokat tettünk a győzelemért, rengeteg helyzetet és ziccert dolgoztunk ki, de ezek döntő többsége kimaradt.
Jákli Péter: – Kettős érzés van bennem. Mezőkövesden bravúr a döntetlen, de akár nyerhettünk volna. Úgy érzem, hogy itt hagytunk két pontot.