Mezőkövesd – A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Szeged 2011 együttesét fogadta a Mezőkövesd Zsóry FC csapata szombaton este.

Mezőkövesd Zsóry FC – Szeged 2011 2-0 (1-0)

Mezőkövesd, 1700 néző. V.: Berke.

Mezőkövesd Zsóry FC: Kunsági – Hegedűs Cs., Nánási, Szeles, Sváb – Nyilas, Takács P., Kulács K. (Tajthy, 70.), Molnár G. (Baracskai, 79.) – Máté J., Balajti (Medgyes, 72.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
Szeged 2011: Szántai – Farkas M., Markovics, Tóth G., Máté P. – Szabó P., Berde (Zelenyánszki, 74.), Mészáros M., Fitos (Polareczki, 80.) – Hegedűs M. (Manga, 64.), Germán. Vezetőedző: Nyilas Elek.

41. perc: Balajti labdáját Takács P. 27 méterről, jobbal, elemi erővel lőtte a bal felső sarokra. A labda a felső lécről a gólvonal mögé pattant és ezt az asszisztens rögtön jelezte a játékvezetőnek, 1-0.

89. perc: Medgyes futott el a bal oldalon. Negyven métert vezette a labdát, közben lerázta örzőjét, középre gurított, az akciót követő Tajthy pedig 14 méterről, jobbal a bal alsó sarokba helyezett, 2-0.

Jók: Takács P., Szeles, Nánási, ill. Szántai, Mészáros M.

Lucsánszky Tamás: – Hosszú idő után végre nem kaptunk gólt és ez mindenképpen pozitívum. Ellenfelünk remekül védekezett, szervezetten futballozott, így értékes az ellenük szerzett 3 pont, amely lökést adhat számunkra a elkövetkező fordulókra.

Nyilas Elek: – Kikaptunk, bár végig jól futballoztunk, ennek a játéknak lehet jövője. A gólokat a hazaiak szerezték, bár mi is nagy erőket mozgósítottunk a annak érdekében, hogy a kapuba találjunk, de csak a helyzetekig jutottunk.