Mezőkövesd Zsóry FC: Az utolsó pillanat döntött

A labdarúgó NB II 19. fordulójának záró mérkőzésén a Békéscsabai EFC vendége volt a Mezőkövesd Zsóry FC csapata hétfőn délután.

Békéscsaba 1912 Előre – Mezőkövesd Zsóry FC
2-1 (0-0)

Gyula, 1000 néző. V.: Karakó F.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász – Borbély, Bagi – Király (Kertész, 64., Balogh M., 88.), Spitzmüller, Szilágyi (Fehér, 87.) – Viczián. Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Mezőkövesd: Kunsági – Sváb, Gengeliczki, Dvorschák, Hegedűs Cs. – Szeles (Baracskai, 84.), Hegedűs D. – Kulcsár K. (Nyilas, 70.), Takács P., Molnár G. (Lukács, 70.) – Bajzát. Vezetőedző: Tóth László.

70. perc: egy szabadrúgás után a jobb szélre, egészen az alapvonalra került a labda. Jött a beívelés, és a hosszú oldalon érkezett Viczián, aki 6 méterről fejelte a labdát a kapu jobb oldalába, 1-0.

91. perc: Nem sikerült egy felívelt labdát kifejelni a hazai védőknek, majd Lukács több védő gyűrűjében a földre került a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, a tizenegyest Takács P. magabiztosan értékesítette, 1-1.

93. perc: Bajzát és Bényei „akaszkodott” a játékvezető kiállította a kövesdi játékost.

94. perc: Egy jobb oldali szöglet után a hosszú oldalon Viczián érkezett és 7 méterről a kapu jobb oldalába vágta a labdát, 2-1.

Jók: Mursits, Balog Zs., Borbély, Bagi, Viczián, ill. Takács P., Hegedűs Cs.

Zoran Spisljak: – A második félidőben nagy nyomás alá helyeztük a Mezőkövesdet. A két csapat NB I-es színvonalon játszott, mindkettő győzelemre tört.

Tóth László: – Már a sokadik alkalom, hogy az utolsó pillanatban veszítünk pontot. Kiélezett találkozó volt, nagy birkózás folyt a pályán, mindkét együttes nyerni akart.