Megizzadtak, majd csokikat kaptak a ráadásos diadalért

Miskolc – Az alapszakasz utolsó találkozóját is megnyerte a DVTK Jegesmedvék Mol-ligás hokicsapata.

Az első és a harmadik mérkőzésén a 7. percben történt az első említésre méltó esemény: a korong a Macik kapujába került, de közben elmozdult a ketrec. A játékvezetők először csak egymás között tanácskoztak, majd elvonultak tévézni. A videózás után megadták a vendégek találatát, amelyet Becze közelről jegyzett (0-1). Ezután emberelőnybe kerültek a hazaiak, de ebből semmit nem tudtak kihozni. Az első harmad hajrájában ismét öt miskolci próbálkozhatott négy székesfehérvárival szemben, és Tóth A. pedig addig ,,szemtelenkedett” a bal kapufánál, amíg összehozta az egyenlítést (1-1).

Dansereau fordított

A második húsz perc kakaskodással kezdődött, és hármas kiállítással végződött. Később sem csillapodtak a kedélyek, a csapatok így bizonyították, hogy szó sincs barátságos, tét nélküli mérkőzésről. A 25. percben átvették a vezetést a hazaiak: Dansereau emberfórból, balról, nyolc méterről a keresztvas alá zúdította a korongot (2-1). A 30. percben Grieve egyenlíthetett volna, közelről beleszúrt egy beadásba, de tíz centivel eltévesztette a jobb alsó sarkot. A 39. percben Booras jobbról ziccert rontott, de pillanatokkal később Sagert közelről Kalnins fölött, ,,bal oldali” Sándor-szögből növelte a miskolciak előnyét (3-1).

Egyenlítettek

A záró húsz percben az iram meghaladta az átlagost, a küzdelem hevességére sem lehetett panasz, csupán a folyamatos támadásszövés akadozott, igaz ezt a védők számlájára írhattuk. A 45. percben emberelőnybe került a Fehérvár (ekkor Somogyi csücsült a büntetőpadra), s mindössze kilenc másodpercre volt szüksége Shupénak ahhoz, hogy visszahozza csapata reményét a pontszerzésre (3-2). Jót tett a meccsnek a szorossá vált eredmény, mindkét együttes begyújtotta rakétáit, és az indulatok is a felszínre törtek. Izgalmakat ígért a hajrá, amelyre a közönségnek is megjött a hangja. Az 50. percben huszonegy másodpercig kettős, majd kilencvenhatig ,,sima” emberhátrányban bajlódtak ellenfelükkel a piros-feketék, mégis futotta támadások vezetésére is az erejükből. Az 53. percben sakk-matt helyzetet dolgoztak ki a vendégek: Grieve passza középen teljesen egyedül talált Holmberget, aki négy méterről, elemi erővel bombázott a kapu közepébe (3-3). Nagy kavarás kezdődött a győztes találatért és ebbe belefért sok dulakodás, lökdösődés. Clarke öklözött egyet, kapott érte két percet és ezzel máris kecsegtető helyzetbe került az AV19, de nem tudott élni vele.
Következett a hosszabbítás: ebből csak fél perc telt el, amikor Booras belőtte a győztes gólt (4-3).

Kozma István

DVTK Jegesmedvék – Fehérvár AV19
4-3 (1-1, 2-0, 0-2, 1-0) – hosszabbítás után

Miskolc, 1100 néző. V.: Gangel, Kincses (Kormos, Berger).

DVTK Jegesmedvék: Gyenes – Gőz (1), Smith, Galanisz (1), Pavuk, Booras 1 – Vojtkó, Clarke (1), Fekti, Dansereau 1, Cseter (1) – Sagert 1, Láda B., Popovics, Hajós (1), Tóth A. 1 – Somogyi (1), Ritó, Miskolczi. Vezetőedző: Jason Morgan.
Fehérvár AV19: Kalnins – Krogh (1), Láday, Reisz, Szabó P., Becze 1 – Szabó B., Szabó D., Holmberg 1 (1), Grieve (2), Shupe 1 – Arany, Vokla, Kocsis, Tóth G., Pillók – Reiter. Vezetőedző: Tyler Dietrich.

Kiállítások: 26, ill. 24 perc.

Jason Morgan: – Nagyszerű mérkőzés volt, tökéletes bizonyítéka annak, hogy milyen lesz majd a rájátszás. A harmadik harmadban visszajött a a meccsbe az ellenfél, de a hosszabbításban hoztuk a találkozót.
Tyler Dietrich: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt. Előre nem sejtettem, hogy ilyen felfűtött hangulat alakul majd ki a jégen. Igazán tetszettek az érzelmek, amelyek mindkét oldalon kijöttek a játékosokból.