Megállították a Madát

Jánkmajtison szenvedte el első vereségét a bajnoki listavezető Nyírmada a megyei II. osztály 12. fordulójában.

Tiszabecs–Záhony 4–3 (0–1)

Tiszabecs, 130 néző, v.: Kocsis Zs. Tiszabecs: Almási – Kormány, Márton, Papp (Bartha Cs.), Bartha S., Nagy P. (Kövesligeti), Bornemisza, Gádzsa, Ascsillán, Bandics, Erdei. Játékos-edző: Körmös Miklós. Záhony: Kovács – Séra, Karasz, Herczku, Molnár, Czvik, Orosz, Semegi (Pokol L.), Ungi, Fekete (Koi), Tóth. Játékos-edző: Pokol László. Az emberhátrányban játszó hazai csapat az utolsó percben szerzett góllal harcolta ki a győzelmet. Gól: Erdei 2, Ascsillán, Gádzsa illetve Karasz, Molnár, Czvik. Kiállítva: Bartha S. (44. perc). Ifi: 0–4. (Tudósító: Orosz László)

Tiszavasvári–Csenger 3–2 (1–0)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Csáki. Tiszavasvári: Ambrus –Tályai (Búr), Sinka, Lakatos, Mátyási (Gorzás), Kurucz, Antal (Bodnár), Reznek, Nagy (Hegedüs), Fazekas, Nyisztor D.  Edző: Nyisztor Sándor. Csenger: Gere – Mándi, Boros, Juhos, Rapos, Tóth (Csontos), Nyerges O., Nyerges D., Horváth (Mihók), Országh (Szilágyi), Juhász (Lőrincz) . Játékos-edző: Szilágyi Sándor.  Harminc percig, vagyis az első gólig nem sokat veszélyeztették a csapatok a kapukat, a folytatásban a találatok mellett helyzetek jelezték a játák megélénkülését. Gól: Fazekas 2, Reznek illetve Lőrincz, Nyerges O. Ifi: 0–0. (Tudósító: Hankó András)

Nyisztor Sándor: – Kétgólos vezetésünk után túlzottan megnyugodtunk, ezért a vége egy kicsit „visított”…

Szilágyi Sándor: – Hibáinkat könyörtelenmül kihasználták a hazaiak, ettől függetlernül minden tiszteletem a csapaté. Nagyon jól küzdöttek a fiúk.

Nyírbátor–Tiszalök 2–2 (0–1)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Sinka. Nyírbátor: Szakács – Bulyáki (Huszti), Kocsis P., Lengyel L., Kurucz, Kocsis Z., Szegedi (Unchiás), Tóth, Hadházi (Varga K.), Széplaki (Lőrincz), Szarka. Edző: Lukács Tibor. Tiszalök: Hankószki – Tamás A. (Szanics), Rékasi, Cselószki, Szobonya, Kóka (Bognár), Usvat, Gulácsi, Tamás Á. (Takács), Lengyel Á. Edző: Péntek Miklós. Kiváló játékvezetés mellett az utolsó húsz percben, 0–2-ről felálló hazai csapat akár több góllal is nyerhetett volna. Gól: Szarka, Huszti illetve Gulácsi, Lengyel Á. Ifi: 1–2.  (Tudósító: Balla István)

Lukács Tibor: – Ellentétes félidők, igazságos eredmény.

Péntek Miklós: – Ismét figyelmetlenség miatt veszítettünk két pontot Bátorban.

Jánkmajtis–Nyírmada 2–1 (0–1)

Jánkmajtis, 500 néző, v.: Kristán. Jánkmajtis: Szabó Z. – Papp, Mikes, Kiss (Kovács N.), Országh, Pető, Bartha (Szabó P.), Eszenyi (Della), Sándor Cs. (Homoki J.), Homoki G., Bíró. Edző: Czeglédi István. Nyírmada: Tuza – Mátyus, Benkő, Tóth Sz., Bancsi, Orosz, Szőke I., Danku (Ponczók), Papp Z. (Fodor), Tóth Zs., Illés. Edző: Szilágyi Bertalan. A hazai csapat a második félidőben úgy játszott, ahogy az elvárható, ennek meg is lett az eredménye. Gól: Homoki J, Bíró illetve Papp Z. Ifi: 0–1. (Tudósító: Czibere Sándor)

Czeglédi István: – Igazi rangadó volt, a második félidő alapján megérdemeltük a győzelmet.

Szilágyi Bertalan: – Egy-nullnál eldönthettük volna a meccset, ám nem tettük, így megérdemelten nyert a hazai csapat.

Nagyecsed–Nyírbéltek 3–1 (1–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Lippa. Nagyecsed: Makó – Szűcs, Ricsei, Szántó Gy., Tősér, Tóth (Szántó Zs.), Balogh, Somfalvi, Székely (Sikesdi), Szender, Biloseckij. Edző: Berettyán Gábor. Nyírbéltek: Tóth K. – Papp, Bárány, Kevert S., Jaczina (Kevert K.), Szilágyi, Bécsi K., Szép (Kóka), Zatureczki (Zsíros), Bíró, Berecz. Edző: Bécsi József. Vesztett állásból, jó játékkal fordító hazaik megérdemelten győztek. Gól: Szűcs 2, Tősér illetve Berecz. Ifi: 10–0. (Tudósító: Bíró Attila)

Berettyán Gábor: – Második félidei játékunkkal megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Bécsi József: – Gyenge játékvezetés mellett a gyermeteg hibáinkat a rutinos hazaiak könyörtelenül kihasználták.

Újfehértó–Nagyhalász 2–0 (1–0)

Újfehértó, 100 néző, v.: Kiss L. Újfehértó: Morauszki – Újfalusi, Kola, Torda, Balázscsik, Horváth, Lácza Gy., Polonkai (Rácz), Csajkó (Kákóczki), Balázsi (Szamán), Takács (Kurucz). Edző: Kranyik István és Ötvös Antal. Nagyhalász: Szűcs – Hozdik, Minya (Simon), Földi, Horváth (Farkas), Kelemen, Végső, Barát, Baraksó, Kató Cs. (Potor), Boros. Edző: Földesi Károly. Sportszerű mérkőzésen jobb helyzetkihasználással nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a hazai csapat.  Gól: Polonkai 2. Ifi: 4–0. (Tudósító: Hosszú József)

Kranyik István: – Ezt a győzelmet azoknak a szurkolóinknak ajánljuk, akik sajnos, már csak fentről drukkolnak nekünk!

Földesi Károly: – Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, de amíg nem tudunk gólt rúgni, nem várhatunk más eredményt.

Nagykálló–Nyírkarász 5–3 (4–0)

Nagykálló, 100 néző, v.: Szmolka. Nagykálló: Cziotka – Moldván, Homan, Kígyósi, Dán (Budaházi), Tóbiás (Toma), Imre, Drágár, Puki, Fodor, Feczkó (Simon). Edző: Kaszab István. Nyírkarász: Pekk – Mándoki, Horváth (Nádasi), Gazdag, Kapin, Dudás, Matyi, Lelt, Fodor, Tóth, Nagy. Edző: Forró Elemér. A mérkőzés elején elért négy gól megadta az alaphangot, ennek ellenére a karász még háromszor be tudott köszönni. Gól: Puki 2, Imre, Drágár, Feczkó illetve Dudás 3. Ifi: 4–1.

Kaszab István: – Hazai eredményességünket jó lenne már idegenben is folytatni.

Forró Elemér: – Addig, amíg négy-öt játákosnak csak a részvétel a fontos, ne is számítsunk eredményre.

Gyulaháza–Fehérgyarmat 2–1 (0–1)

Gyulaháza, 150 néző, v.: Kereszi. Gyulaháza: Tóth Sz. – Papp, Gáti, Tóth T. (Szentmiklósi), Peti, Deák, Bombera, Molnár (Takács), Tóth G., Éles (Sajtos), Varga J. (Haga). Edző: Bardi Attila. Fehérgyarmat: Koncz – Varga P. (Szakács), Bartha, Szkunc, Gyüre, Mikes, Sárai (Varga Z.), Juhász A., Valóczki, Bákonyi, Bakos. Edző: Juhász András. A mezőnyfölényben játszó hazai csapat félidőnyi előnyt adott ellenfelének. Gól: Éles, Sajtos illetve Bartha. Ifi: 3–6. (Tudósító: Bardi Béla).

Bardi Attila: – Hosszú böjt után sikerült itthon is nyerni.

Juhász András: – Ismét nyert állásból sikerült veszítenünk…