2013.06.01. 19:55

Bajnok és NB I-es a Mezőkövesd

Idegenben győzött szombaton a Matyó-gárda.

Idegenben győzött szombaton a Matyó-gárda.Szombaton 18 órától a Ferencváros-tartalék együttesének vendége volt a csepeli stadionban a Mezőkövesd-Zsóry SE gárdája. Az NB II Keleti csoportjának listavezetője 1-1-es félidő után 4-1-re győzött, így bajnok lett és felkerült az NB I-be. A budapesti helyszínen máris kezdetét vette az ünneplés, amely késő este Mezőkövesden folytatódik. Az élvonal 2013/2014-es szezonjában így két borsodi csapat szerepel majd, erre utoljára 31 éve, 1982-ben volt példa, amikor a DVTK és az Ózdi Kohász volt NB I-es.

Ferencváros tartalék – Mezőkövesd-Zsóry SE 1-4 (1-1)

Budapest Csepel-stadion, 500 néző. V.: Berger.

FTC tartalék: Hermány - Girán, Hodgyai (Erdei, 68.), Papp, Popgeorgiev - Csilus, Kárász, Majzik (Rigó, 53.), Vattai - Vass, Peszmeg (Kleizer, 77.). Edző: Lipcsei Péter.

Mezőkövesd-Zsóry: Szántai - Hegedűs, Szalai (Lakatos, 80.)., Kardos, Éles - Bényei (Olasz, 60.), Bognár, Farkas, Petneházi (Irhás, 75.) - Hamar, Menougong. Edző: Véber György.

18. perc: Egy bal oldali beadást követően a középen érkező Hodgyai 4 méterről a kapuba helyezett, 1-0.

20. perc: Bognárt a tizenhatoson belül buktatták, a megítélt büntetőt Hamar értékesítette, 1-1.

53. perc: A kiugró Menougongot Hermány elütötte a büntetőterületen belül, a játékvezető kiállította a kapust és büntetőt ítélt, amit Hamar ismét értékesített, 1-2.

78., perc: Hamar ugratta ki Olaszt, aki a kapust is kicselezve 6 méterről a hálóba emelt, 1-3.

85. perc: Bognár kapott labdát a bal oldalon beadása után Olasz 3 méterről az üres kapuba passzolt, 1-4.

Jók: senki, ill. az egész csapat.

Lipcsei Péter: - Nem nyilatkozom.

Véber György: - Borsodnak gratulálok, köszönöm szépen mindazoknak, aki tettek valamit a végső sikerért!