Más szintet képviselt a Fatum

© Fotók: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A nyíregyházi női röplabdázók szettveszteség nélkül tudták le a Haladás elleni meccset.

A Fatum-Nyíregyháza szombat este a női Extraliga sereghajtóját, a Haladást fogadta. Hollósy László együttese esélyeshez méltóan kezdett, a sérülésből visszatérő Varga Eliza termelte a pontokat és Allison Mayfield is jó megmozdulásokkal mutatkozott be. Az amerikai játékos különösen a második szettben volt elemében, így bár egy-két látványos, és hosszabbra nyúló labdamenetet nyertek a vendégek, ez csak szépségtapaszra volt elég.

A harmadik szettben 11:12-nél, egy hazai időkérés után indult meg a nyíregyháziak szekere, ekkor Genesis Francesco jó nyitásaira építve öt megválaszolatlan pontot pakoltak fel a táblára. Az ekkor szerzett lendület kitartott a végéig, a Fatum magabiztos győzelmet aratott.

Fatum-Nyíregyháza-Haladás 3:0 (18, 20, 17)

Continental Aréna, 800 néző, v.: Árpás, Halász.

Fatum: Francesco 1, Mayfield 15, Kalicsanin 6, Varga 11, Brisebois 7, White 7. Csere: Tóth F. (libero), Matics 2, Ancsin 1, Szabó. Vezetőedző: Hollósy László.

Haladás: Kinser 1, Kalman 3, Takács 14, Ascserics 4, Cicic 2, Wallner 6. Csere: Lojen (libero), Kolada 1, Reljic 4, Huff 5, Dobó. Vezetőedző: Mucsi Péter.

1. játszma (21 perc): 3:2, 7:3, 13:4, 14:7, 17:13, 20:14, 22:17. 2. játszma (24 perc): 2:2, 5:3, 5:6, 11:7, 17:8, 18:13, 23:16. 3. játszma (21 perc): 0:2, 4:3, 7:6, 11:8, 11:12, 16:12, 19:14.