Majdnem sikerült a bravúr

Sadjo Haman
Sadjo Haman
Alig több mint egy héten belül harmadszorra találkozott egymással a Diósgyőr és a Debrecen. Ezúttal a kupavisszavágó volt soron. &nbspvideo

Pszichésen nem lehetett könnyű Sipekiéknek egy olyan csapat ellen készülni, amely az elmúlt napokban kétszer is legyőzte őket. Mert bár helyzetekben nem álltak rosszul Vitelkiék, a gólt, illetve gólokat a jobb játékosanyaggal rendelkező Loki szerezte Miskolcon. “Talán Debrecenben megfordul a kocka” – gondolhatta mindezt az a többszáz DVTK-szimpatizáns, akik a helyszínen buzdították kedvenceiket, s kívántak örülni a fináléba kerülésnek.

Kethevoama-ziccer

A feladat nem tűnt egyszerűnek, s nem csupán a múlt keddi 0-1 miatt, hanem azért is, mert elég “komolyan” bekezdett a hajdúsági gárda. Aztán a 9. percben Kethevoama dolgozhatta volna le a hátrányt, ám 8 méterről a jobb kapufa mellé tüzelt. Jó nagy ziccer volt. A Beránek-gárda – persze – büntetett, góllal válaszolt minderre, s úgy látszott, hogy Debrecen lesz a kupamenetelés végállomása. Hacsak nem szereznek két találatot Douváék… Ô biztosan nem szerezhetett, hiszen a 27. percben olyan keményen szerelték, hogy le kellett cserélni. A 34. minutumban egy vitatott bírói ítélet következett: Binder jobboldali szabadrúgása után Farkas V. csúsztatott, Simon pedig közelről a hálóba bombázott, a partjelző szerint lesről (az első meccsen Katona találatát érvénytelenítették hasonló okok miatt…). Nem volt egyértelmű…

Emlékezetes marad

A pihenő után futószalagon jöttek a lehetőségek egyik, majd másik oldalon, a hazaiak elsősorban arra játszottak, hogy a vendégek támadásaik során hibát vétenek, s abból építhetik fel saját, gyors akcióikat. Negyedórát követően Kethevoama egy pontos lökettel egalizált, máris változott a szituáció, csak egy gólra volt a finálétól a Csank-alakulat. Küzdött a DVTK, a vendégszektorból pedig zengett a “Nem érdekel más, csak a Diósgyőr!” kezdetű rigmus.

Csinálták a dolgukat Sipekiék, volt is lehetőségük, ám – immár törvényszerűen – a bajnoki címre aspiráló házigazdáknak sikerült ismét betalálniuk. A vége még izgalmasra sikeredett a megadott büntetőnek köszönhetően, de az idő rövidsége miatt Sipekiék már nem tudták megszerezni a harmadik gólt.

Ezzel véget ért egy álom, ám ez a menetelés – amelyre legutóbb 26 éve volt példa – mindenképpen emlékezetes marad. A döntőbe a DVSC került, 3-2-s összesítéssel.