Magyar siker a maratoni futóversenyen

Redessy Gergely nyert a 23. Plus Budapest Nemzetközi Maratoni futóversenyt. A Vasas-Humansoft versenyzője nem sokkal délután egy óra előtt érkezett célba 2 óra 24 perc 18 másodperces idővel. Redessy az etióp Erkolo Ashenafit és a Misi SC versenyzőjét, Bogos Tamást előzte meg. Az első három helyezettet mindössze hat másodperc választotta el egymástól.

A nők között Földingné Nagy Judit nyert 2 óra 45 perc 30 másodperces idővel, a mozgássérültek versenyét pedig a handbike-os Katona Ottó nyerte 2 óra 31 perc 17 másodperccel.

A rendezők előzetesen ötven országból körülbelül 15 ezer futót vártak. A versenyzők hét táv közül választhattak, így nem mindenki futja le a valamivel több, mint 42 kilométert. A rendezvény miatt komoly forgalomkorlátozások és útlezárások vannak a fővárosban.