Magyar Kupa – Öt megyei labdarúgócsapat kap ma kupaellenfelet

Akt.:
Magyar Kupa – Öt megyei labdarúgócsapat kap ma kupaellenfelet
Miskolc – A Diósgyőr, a Mezőkövesd, a Cigánd, a Tiszaújváros és a Tállya érintett a labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában.

A labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójának sorsolását ma tartják Budapesten, a Magyar Labdarúgó Szövetségben. A versenykiírás szerint ebben a körben szeptember 23-a (szerda) a hivatalos játéknap, és az egymeccses párharcok során a tét immár a 32 közé jutás. Négyen már ott vannak, ugyanis a 2015/16-os nemzetközi kupasorozatokban indult csapatok (Videoton FC, Ferencvárosi TC, Debreceni VSC, MTK Budapest) még ebben a körben is kiemeltek, és csak a 3. fordulóban kell bekapcsolódniuk a küzdelmekbe.

A mostani sorsolást 56 együttes várja, az első fordulóból továbbjutott 51 gárda és 5 olyan szerencsés együttes, akik az első fordulóból ellenfelek híján, játék nélkül jutottak tovább (Andráshida LSC, Balatonfüredi FC, Somoskőújfalu SE, Inter CGF Budapest, Géderlaki KSE).

Az országos főtáblára jutott kilenc Borsod-Abaúj-Zemplén megyei gárda közül öten élték túl az első kört (a Putnok, a Kazincbarcika, a Szerencs és a Hidasnémeti búcsúzott), így a Magyar Kupa 2. fordulójának sorsolása során a Diósgyőri VTK, a Mezőkövesd Zsóry FC, a Cigánd SE, az Termálfürdő Tiszaújváros FC és a Tállya KSE érintett.

Élvonalbeli csapatok nem kerülhetnek össze

Területi kiemelés ezúttal sincs, viszont a sorsoláskor az élvonalbeli csapatok nem kerülhetnek egymással szembe, míg a különböző osztályú együttesek összepárosítása esetén az alacsonyabb osztályú gárda lesz a pályaválasztó (azonos osztálybeli együttesek esetén az a csapat játszik hazai környezetben, amelyiket először húzzák ki).

A sorsolásra váró csapatok között mind a 8 élvonalbeli gárda ott van, a másodosztályúak közül 13-an, a harmadik vonalból 20-an, a negyedikből 15-en.

ÉM-BCS


Labdarúgó MK: sorsolásra várva

NB I-esek (8 csapat)

Diósgyőri VTK (NB I), Békéscsabai EFC (NB I), Budapest Honvéd (NB I), Paksi FC (NB I), Puskás Akadémia FC (NB I), Szombathelyi Haladás (NB I), Újpest FC (NB I), Vasas FC (NB I)


NB II-esek (13 csapat)

Mezőkövesd Zsóry FC (NB II), FC Ajka (NB II), FC Csákvár (NB II), Balmazújvárosi FC (NB II), Budaörsi SC (NB II), Gyirmót FC Győr (NB II), Kisvárda-MG (NB II), Soproni VSE (NB II), Soroksári SC (NB II), Szeged 2011 (NB II), Szolnoki MÁV FC (NB II), Vác FC (NB II), Zalaegerszegi TE FC (NB II)


NB III-asok (20 csapat)

Cigánd SE (NB III), Tállya KSE (NB III), FC Tiszaújváros (NB III), Andráshida LSC (NB III), Balatonfüredi FC (NB III), BKV Előre (NB III), Budafoki MTE-Újbuda FC (NB III), Ceglédi VSE (NB III), Diósdi TC (NB III), Dorogi FC (NB III), Dunaharaszti MTK (NB III), Gyulai TFC (NB III), Komlói BSE (NB III), Kozármisleny FC (NB III), Nyíregyháza SFC (NB III), Pénzügyőr SE (NB III), Rákosmente KSK (NB III), Somoskőújfalu SE (NB III), Szekszárdi UFC (NB III), III. ker. TVE (NB III)


Megye I-esek (15 csapat)

Ásotthalmi TE (megyei I.), Bácsalmási PVSE (megyei I.), Bonyhád VLC (megye I.), Celldömölki VSE (megye I.), Géderlaki KSE (megye II.), Gyöngyösi AK (megye I.), Hajdúböszörményi TE (megyei I.), Inter CGF Budapest (megyei I.), Mátészalkai MTK (megye I.), Mezőhegyesi SE (megyei I.), RSE Nagyecsed (megyei I.), Siklós FC (megye I.), Tiszakanyár SE (megye I.), Velence SE (megyei I.), Vép VSE (megye I.)









hirdetés