Magyar Kupa – Kaposvárra látogat a címvédő Újpest FC

Akt.:
Magyar Kupa – Kaposvárra látogat a címvédő Újpest FC
Budapest – A másodosztályú Kaposvári Rákóczi FC otthonába látogat a címvédő Újpest FC a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójában, december elején.

A 16 közé jutásért a bajnok MOL Vidi FC az ugyancsak NB II-es Budafoki MTE csapatával mérkőzik. A két csapat 2016 novemberében már találkozott egymással, akkor meglepetésre a fővárosi együttes jutott tovább.

A Ferencváros a harmadosztályú Sényő, a Debrecen pedig a Vasas FC vendége lesz.

Az M4 Sport stúdiójában rendezett szerda esti sorsoláson elhangzott, hogy az élvonalbeli csapatok kiemeltek voltak, tehát nem kerülhettek össze egymással.

A nyolcadik forduló meccseit december 4-én és 5-én, kedden és szerdán rendezik. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén hosszabbítás következik, majd ha szükséges, tizenegyesek döntenek.

A Magyar Kupa 8. fordulójának párosításai:

Kaposvári Rákóczi FC (NB II)-Újpest FC
FC Ajka (NB III)-MTK Budapest
Budafoki MTE (NB II)-MOL Vidi FC
Budaörsi SC (NB II)-Diósgyőri VTK
Vasas FC (NB II)-Debreceni VSC
Pénzügyőr SE (NB III)-Puskás Akadémia FC
Sényő-Carnifex FC (NB III)-Ferencvárosi TC
Szentlőrinc SE (NB III)-Kisvárda Master Good
Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)-Budapest Honvéd
BFC Siófok (NB II)-Paksi FC
Iváncsa KSE (NB III)-Szombathelyi Haladás
III. Kerületi TVE (NB III)-Mezőkövesd Zsóry FC
Érdi VSE (NB III)-TARR Andráshida SC (NB III)
Füzesgyarmati SK (NB III)-Duna Aszfalt Tiszakécske (NB II)
Sajóbábony VSE (NB III)-Taksony SE (NB III)
Soroksár SC (NB II)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II)


Magyar Kupa, 7. forduló (a legjobb 32 közé jutásért):

WKW ETO FC Győr (NB II)-Újpest FC 2-3 (0-1, 2-2, 2-3)
Vác FC (NB II)-MOL Vidi FC 1-3 (1-2)
Jászberény (NB III)-Budapest Honvéd 0-1 (0-1)
Dunaújváros PASE (NB III)-Puskás Akadémia 0-2 (0-2)
Csákvár (NB II)-Paksi FC 1-2 (1-0)
Ménfőcsanak (NB III)-Mezőkövesd Zsóry FC 0-1 (0-0)
Sárvár (NB III)-Ferencváros 0-4 (0-1)
Vecsés (megyei I)-MTK Budapest 0-5 (0-1)
Teskánd (megyei I)-Debreceni VSC 0-3 (0-2)
Gyöngyös (NB III)-Kisvárda Master Good 0-4 (0-3)
Szarvas (megyei I)-Szombathelyi Haladás 1-3 (0-1)

kedden játszották:

Zalaegerszeg (NB II)-Diósgyőri VTK 0-2 (0-1)

– MTI –