Magyar Kupa: A “közeli” Csornán kupázhat a DVTK

Akt.:
Magyar Kupa: A “közeli” Csornán kupázhat a DVTK
A Magyar Labdarúgó Szövetségben elkészítették a Magyar Kupa 1. fordulójának sorsolását.

A sorozat első fordulójában még csak nyolc élvonalbeli csapat érdekelt, a nemzetközi kupaküzdelmekben résztvevő (részt vett) négy együttes (Videoton FC, Ferencvárosi TC, MTK Budapest, Debreceni VSC-Teva) csak a harmadik fordulóban csatlakozik a mezőnyhöz. A szabályok szerint az NB I-es és NB II-es bajnokságok résztvevői az első fordulóban nem találkozhatnak egymással, így az érintett 24 csapat mellé alsóbb osztályú együtteseket sorsoltak, akik pályaválasztóként fogadják az első- és másodosztályú ellenfeleiket.

A Magyar Kupa főtábláján 116 csapat indulhatott volna el, de öt klub nem nevezett, így a 111 együttes közül öten – Balatonfüredi FC (NB III), Andráshida LSC (NB III), Somoskőújfalu SE (NB III), Inter CGF Budapest (megyei I.), Géderlaki KSE (megye II.) – erőnyerőként, mérkőzés nélkül jutottak a második fordulóba.

A kilenc Borsod-Abaúj-Zemplén megyei csapat nem volt túl szerencsés, csak háromnak adatik meg, hogy pályaválasztó legyen az első körben: a megye II-es Hidasnémeti élvonalbeli csapatot fogadhat, a Vasas személyében, a Cigánd és a Tiszaújváros azonos osztálybeli vagyis NB III-as ellenfelet láthat vendégül. Az NB I-es DVTK-nak jó messzire, Csornára kell utaznia NB III-as ellenfeléhez, az NB II-es Mezőkövesd jobban járt, csak Veresegyházára, megye I-es gárdához kell buszoznia, míg a harmadosztályú Tállya, Putnok és Kazincbarcika azonos osztálybeli ellenfél vendége lesz. Az utazási, továbbjutási esély ,,együtthatót” tekintve a legrosszabbul minden bizonnyal a megyei I-es Szerencs VSE járt, akinek szintén utazni kell, egy másik megyei I. osztályú csapathoz, Csongrád megyébe.

A labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójának mérkőzéseit augusztus 12-én rendezik meg, a pontos kezdési időpontok július 24-ig dőlnek el.


Labdarúgás: Magyar Kupa 1. forduló

  • Hidasnémeti VSE (megye II.) – Vasas FC (NB I)
  • Cigánd SE (NB III) – Szentlőrinc SE (NB III)
  • FC Tiszaújváros (NB III) – Erzsébetvárosi SMTK (NB III)
  • Csornai SE (NB III) – Diósgyőri VTK (NB I)
  • Veresegyház VSK (megye I.) – Mezőkövesd Zsóry FC (NB II)
  • BKV Előre (NB III) – Kazincbarcikai SC (NB III)
  • Érd VSE (NB III) – Tállya KSE (NB III)
  • Nyíregyháza SFC (NB III) – Putnok FC (NB III)
  • Ásotthalmi TE (megyei I.) – Szerencs VSE (megyei I.)
  • Győri ETO (NB III) – Budapest Honvéd (NB I)
  • Csepel FC (NB III) – Békéscsabai EFC (NB I)
  • Maglód TC (megye I.) – Paksi FC (NB I)
  • Nyúl SC (megye I.) – Szombathelyi Haladás (NB I)
  • Sárrétudvari KSE (megye I.) – Puskás Akadémia FC (NB I)
  • Vértessomlói KSK (megye I.) – Újpest FC (NB I)
  • Hévíz SK (megye I.) – Szolnoki MÁV FC (NB II)
  • Gyöngyösi AK (megye I.) – Dunaújváros-PASE (NB II)
  • Tatabánya FC (NB III) – Soproni VSE (NB II)
  • Jászberényi FC (NB III) – FC Ajka (NB II)
  • Bajai LSE (megye I.) – Zalaegerszegi TE FC (NB II)
  • Sárisáp BSE (megye I.) – Soroksári SC (NB II)
  • FC Dabas (NB III) – Vác FC (NB II)
  • VSK Tököl (megye I.) – Gyirmót FC Győr (NB II)
  • Nagykáta SE (megye I.) – Kisvárda-MG (NB II)
  • Ceredvölgye SE (megye I.) – FC Csákvár (NB II)
  • Bölcskei SE (NB III) – Balmazújvárosi FC (NB II)
  • Füzesgyarmati SK (megye I.) – Budaörsi SC (NB II)
  • Kozármisleny FC (NB III) – Siófok FC (NB II)
  • Monori SE (NB III) – Szeged 2011 (NB II)
  • Komlói BSE (NB III) – Szigetszentmiklósi TK-Erima (NB II)
  • Hódmezővásárhelyi FC (NB III) – Gyulai TFC (NB III)
  • VSE Biatorbágy (megyei I.) – III. ker. TVE (NB III)
  • Hajdúszoboszlói SE (megyei I.) – Rákosmente KSK (NB III)
  • Hajdúböszörményi TE (megyei I.) – Szegedi EOL SC (NB III)
  • Salgótarjáni BTC (megye I.) – Diósdi TC (NB III)
  • DAC Győr (megye I.) – Szekszárdi UFC (NB III)
  • RSE Nagyecsed (megyei I.) – Rákospalotai EAC (NB III)
  • Lenti TE (megye I.) – Pénzügyőr SE (NB III)
  • Balatonalmádi SE (megyei I.) – Velence SE (megyei I.)
  • Nagyatádi FC (megye I.) – Ceglédi VSE (NB III)
  • Felsőtárkány SC (megye I.) – Dorogi FC (NB III)
  • Dudar SE (megye I.) – Budafoki MTE-Újbuda FC (NB III)
  • Vép VSE (megye I.) – Nagyréde SC (megyei I.)
  • Celldömölki VSE (megye I.) – KSE Iváncsa (megye I.)
  • Babócsa SE (megye I.) – Mátészalkai MTK (megye I.)
  • Bonyhád VLC (megye I.) – FC Hatvan (NB III)
  • Siklós FC (megye I.) – Sárvár FC (NB III)
  • Bácsalmási PVSE (megyei I.) – Mosonmagyaróvári TE (NB III)
  • Mezőhegyesi SE (megyei I.) – Szajol KLK (megyei I.)
  • Somogyvár KÖSE (megye II.) – Dunaharaszti MTK (NB III)
  • Tiszakanyár SE (megye I.) – Nyírbátori FC (NB III)



Sporthírek