Liverpooli öröm, milánói bánat

Gerrard
Gerrard
Meglepően simán győzött Eindhovenben a Liverpool, míg Milánóban az utolsó pillanatokban egyenlített a Bayern München a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásain.  Bajnokok Ligája - PSV Eindhove-Liverpool 2007.04.03.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjének kedd esti játéknapján az AC Milan hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Bayern München ellen, a másik összecsapáson a Fehér Csabát foglalkoztató PSV Eindhoven 3-0-ra kikapott a Liverpooltól.

Az első félidőben a Milan irányította a találkozót, sok ziccert dolgozott ki, de az eltiltás miatt hiányzó Oliver Kahnt helyettesítő Rensing mindegyik lehetőséget bravúrral hárította. A 40. percben a hazaiak mégis megszerezték a vezetést Pirlo révén, aki a kissé kint álló hálóőr felett a kapuba fejelt.

A második játékrészben is inkább a piros-feketék játszottak fölényben, ám a Bayern mégis egyenlíteni tudott. A meccs hajrájában a Milan egy tizenegyest értékesítve újra előnyhöz jutott, úgy tűnt, hogy a vendégek már nem képesek újabb gólt szerezni, ám a 93. percben Van Buyten mégis betalált. A München bizakodva várhatja a visszavágót.

A Liverpool Eindhovenben már a 27. percben vezetést szerzett Gerrard találatával. Az angolok végig kézben tartották a találkozót, előbb Riise növelte az előnyt, majd Crouch révén már 3-0 volt az állás. A 68. percben csereként pályára lépett Fehér Csaba is, de nem tudott segíteni a PSV-n. A liverpooli visszavágón kevés esélye lesz a hollandoknak.

AC Milan – Bayern München 2-2 (1-0)

AC Milan: Dida, Oddo, Nesta, Maldini, Jankulovski (Kaladze 86.), Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Seedorf (Gourcuff 85.), Kaká, Gilardino (Inzaghi 71.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti.

Bayern München: Rensing, Sagnol (Lell 68.), Van Buyten, Lucio, Lahm, Szalihamidzsics, Ottl, Hargreaves, Schweinsteiger, Makaay (Santa Cruz  85.), Podolski (Pizarro  68.). Vezetőedző: Ottmar Hitzfeld.

Gólok: A.Pirlo 40., Kaka 84. (11-es), illetve Van Buyten 78., 93.
Sárga lap: Gilardino (53.), ill. Szalihamidzsics (33.), Lucio (83.), Van Buyten (83.)

PSV Eindhoven – Liverpool 0-3 (0-1)

PSV Eindhoven: Gomes, Kromkamp (Fehér 68.), Da Costa, Simons, Salcido, Méndez (Kluivert 51.), Väyrynen, Cocu, Culina, Farfán (Szun 46.), Diego Tardelli. Vezetőedző: Ronald Koeman.

Liverpool: Reina, Finnan, Carragher, Agger, Riise (Zenden 66.), Gerrard, Mascherano, Xabi Alonso, Fabio Aurelio ( M. Gonzalez 75.), Kuyt, Crouch (Pennant 85.). Vezetőedző: Rafael Benitez.

Gólok: S. Gerrard 27., J. Rise 48., P. Crouch 62.
Sárga lap: Mascherano (39.), Kluivert (64.), Fehér (72.), Kuyt (92.)