Ligakupa: Szpari – DVTK 1-1 (1-0)

Takács Péter
A labdarúgó Ligakupa A csoportjában a Nyíregyháza Spartacus fogadta a Diósgyőrt. A mérkőzés eseményeiről élőben számoltunk be.

A Szpari-DVTK Ligakupameccs mester(i) szemmel >>
Vége a meccsnek, miként a bajnokin, most is döntetlen született. Hamarosan jövünk az edző nyilatkozatokkal!

92. perc: Tóth Mihály passzolt Homma elé, aki 12 méterről a jobb kapufára lőtt, a visszapattanó már lesen találta.

2 perc hosszabbítás

90. perc: Homma, közelebb! – ezt Sisa Tibor kiabálta be a becserélt játékosának.

89. perc: Homma jött be Szélpál helyére.

87. perc: Sevel adott be balról, Zaleh 14 méterről lőtt, ám Trbovic blokkolta a lövést. A kontrából Szélpál lódult meg a jobb oldalról, beívelését Illyés ujjheggyel tolta Lipusz elé, akinek a lövését Bakosi blokkolta.

85. perc: Vidd rá! – kiábálta a lelátóról Révész Attila klubmenedzser Odrobénának, aki csak pár métert ment előre, majd jobbra passzolt.

83. perc: Egy 26 méteres szabadrúgást Sevel magabiztosan lőtt a sorfalba.

82. perc: Továbbra is a nyíregyháziak játszanak fölényben, ám igazi átütőerő nélkül. A diósgyőriek kontrában bíznak.

78. perc: Nagy Dávid 24 méteres lövését biztosan védte Vojinovic.

77. perc: Trbovic vágta fel Bakost a kapujától 26 méterre. A szabadrúgást Bárányos magasan fölé rúgta.

75. perc: Ígéretes vendégkontra halt el Lipusznál, aki a bal szélről nem tudott pontosan átpasszolni a jobb oldalra.

74. perc: Bakos szabálytalansággal akadályozott meg egy vendégkontrát, amiért sárgát kapott.

73. perc: Odrobéna 28 méterről, kapásból tüzelt, a kőkemény bomba középre ment, így Vojinovic biztosan fogta ölre.

72. perc: Támadásban a Szpari, a vendégek visszaálltak kontrára.

70. perc: Bárányos bal oldali szögletét Trbovic fejelte ki.

67. perc: Zaleh beadását Sevel próbálta ollózni a 11-es pont körül, a lelátóról úgy tűnt, hogy Menyhért kézzel elütötte előle a labdát, ám a bírói síp néma maradt.

69. perc: Takács ívelt ki balra, Lipusz pedig kapásból, 25 méterről kapura bombázott, a labda alig ment fölé.

GÓL!61. perc: Szélpál húzott el a jobb oldalon a 16-osn belül, Ambrusz szabálytalanul szerelte, amiért sárgát kapott. A büntetőt Takács Péter kis megtorpanás után biztosan lőtte a bal alsó sarokba, 1-1!

60. perc: Bárányos, balról lőtt a kapu elé egy 30 méteres szabadrúgást, Vojinovic kezéből kiperdült a labda, de nem volt ott hazai játékos.

58. perc: Egyre bátrabban játszanak a vendégek, akik a cserékkel erősödtek, a hazaiak pedig gyengültek.

56. perc: Úr is biceg, cserélni kell. Ez a negyeidk, sérülés miatti kényszercsere. Helyére Simon állt be, a vendégeknél Tóth Mihály váltotta Szabó Viktort.

52. perc: Ilyen nincs….Szélpál futott versenyt Úrral, a hazai védő elesett és őt is ápolni kell.

50. perc: Gyors vendégakció végén Lipusz remek labdát adott Kambernek, aki 14 méterről lőtt, ám Illyés bravúrral hárított.

A legfrissebb, még nem pontosan diagnosztizált hír: Kállaniak keresztszalagszakadása van.

Szünetben cseréltek csapatok: a vendégeknél Sebők és Lipusz jött Vranesevics és Gahwagi helyre, a hazaiknál Mboussi és Lippai helyére Ambrusz, Nagy Dávid állt.

És elkezdődött a folytatás..

A nemzetközi, hatos drukker-skálán talán egy halovány kettest ha megcsíphet a meccs….

Ahhoz képest, hogy ilyen gyenge volt az első félidő, sérülésből és cseréből volt bőven. Sajnos mentőt is kellett hívni, mert Kállai sérülése komolynak tűnik. Ahogyan azt Nagy Attila, a hazai csapatorvosa kutyafuttában elmondta: elszállt a térde. El is vitte a fehér autó… Apostunak a bokája fordul ki.

48. perc: Vége az első félidőnek. Nyíregyháza Spartacus-Diósgyőr: 1-0.

46. perc: Orgován adta el a labdát a felezővonalnál, két diósgyőri indulhatott kapura egy védővel szemben, ám Gahwagi későn passzolt a lesre futó társához.

3 perc hosszabbítás.

43. perc: Takács 18 méterről lőtt, az erőtlen kisérletét védte Illyés.

42. perc: Bakos állt be Apostu helyére.

39. perc: Apostut “gólya visziben” hozta le a két haza gyúró, cserélni kell.

39. perc: Apostu nagyot ordított fájdalmában, mert Takács odapakolt neki. Ezért sárgát kapott.

GÓL!36. perc: Lippai középről adott forintos labdát Apostunak, aki tolt egyet, majd 10 méterről laposan a jobb sarokba lőtt, 1-0.

35. perc: Kállai Norert helyére  Djordje Kamber állt.

34. perc: Valami fociféle: Lippai lövése szögletre pattant, beívelését Sevel 6 méterről fejelte, Vojinovics a mezőnybe öklözte a labdát.

31. perc: Takács ápolását be sem tudták fejezni a diósgyőriek, máris kellett rohanniuk Kállaihoz, akinek a combjába talpaltak. Hordággyal vitték le, Sebők már melegít is.

30. perc: Beállt Orgován, most Takácsot ápolják.

27. perc: Nem megy – közölte Jáccó gyúró a hazai kispaddal, cserélni kell Zabost, Orgován melegít. A nap kisütött…

26. perc: Esemény: Zabos megsérült, ápolni kellett.

23. perc: A hazai kispadon valami nagyon nem tetszett, mert Oláh játékvezető kiszaladt és figyelmeztette az ott ülőket.

22. perc: Árnyaltan fogalmazva igen csak unalmas a meccs. A minősítésért elsősorban a hazaiak a felelősök, hiszen az ő kezdőjükben sokkal több felnőttjátékos van. Egy kis izgalom: Odrobéna sárgát kapott, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

16. perc: Bárányos szépen passzolt Apostu elé, aki 22 méterről, kapásból a bal kapufa mellé durrantott.

14. perc: Újabb TrbovicIllyés akció, előbbi jobb oldali szögletét húzta le a kapus.

12. perc: Trbovic egy jobb oldali szabadrúgást a hosszú sarokra tekert, ám Illyés résen volt.

8. perc: Ügyesen passzolgatnak a fiatal diósgyőriek és egy szögletig jutottak. Jobbról Trbovic tekerte a kapu felé a labdát, mélyen, de Illyés megfogta a játékszert.

6. perc: Az első szabálytalanság: Apostuval szemben. A szabadrúgást Lippai ívelte kapu elé jobbról, ám Szélpál kifejelte.

5. perc: A hazaiaknál új poszton játszik Mboussi, nem hátvéd, hanem egy sorral előbbre állt, védekező középpályás.

4. perc: Most a másik oldalról próbálkoztak a vendégek, ám Szélpál beadás mély volt.

2. perc: A vendégek ugyanabban a szerelésen játszanak, mint a 2-2-re végződött bajnokin. Az első diósgyőri akció végén Gahwagi balról ívelt át a hosszú oldalra, túl hosszan…

14:00: Pályán a kezdők. A hazaiak kékben, a vendégek feketében. A labdát Sevel indította útjára.

13:58: Nagy balhéra hál’ istennek nincs sok esély, hiszen a vendégszektor csont üres, a hazai B-közép szektorban négyen üldögélnek. Amúgy mintegy háromszázan vagyunk kíváncsiak a hamarosan kezdődő mérkőzésre.

Labdarúgó Ligakupa, A csoport, 3. forduló:

Nyíregyháza Spartacus – Diósgyőr 1-1 (1-0)

Nyíregyháza, Városi Stadion, 300 néző, v.: Oláh (Farkas, Márton)
Spartacus
: Illyés – Zaleh, Nánási, Odrobéna, Úr  – Lippai, Mboussi, Bárányos, Zabos – Apostu, Sevel. Edző: Szabó András.
Diósgyőr:  Vojinovic – Bokros, Kállai, Menyhért, Trbovic – Takács, Búrány – Szélpál, Vranesevic, Gahwagi – Szabó Viktor. Vezetőedző: Sisa Tibor.

Csere: Zabos helyett Orgován a 30., Kállai helyett Kamber a 35., Apostu helyett Bakos a 39., Vranesevic helyett Sebők, Gahwagi helyett Lipusz, Mboussi helyett Ambrus és Lippai helyett Nagy Dávid egyaránt a szünetben, Szabó Viktor helyett Tóth Mihály és Úr helyett Simon az 56., Szélpál helyett Homma a 89. percben
Sárga lap
: Odrobéna (22.), Takács (39.), Bakos (74.)
Gólszerző: Apostu (36.), Takács (61. 11-esből)

13:52: Már teljes a nagyüzem a pályán, javában melegítenek a csapatok. A hazaiknál csak két fiatal kezd, a többiek a felnőtt csapat kezdői, vagy cseréi. A vendégeknél a kispadra került többek között Köteles, Sebők, Tóth, Homma

A vendékispadon Sisa Tibor szorgolmasan jegyzetelt egy papírra:

– Szeretném megnézni a fiatalokat, hogy mire képesek. Remélem remek meccs lesz, ahol hasznos információkhoz juthatok -mondat a mester.

13:27: Hamarosan újra SzpariDiósgyőr focimeccs kezdőik a nyíregyházi Városi Stadionban.

Egyelőre több rendőr áll készenlétben a stadionon kívül, mint amenniyen a lelátókon ülnek-állnak. Hiába, szerda van és „csak” Ligakupa

Az öltözőkben persze készülnek a harcosok, nemrégiben még Révész Attila, a hazaiak klubmenedzsere, és Dosso túlóráztak, az új műanyagsorfalat tesztelték.

Civilben van Minczér Tibor, akit nemrégiben műtöttek:

– Köszi, jól vagyok. Egyre jobban javul a műtét nyoma, bár bizonyos mozgásoknál még érzem. Már nagyon edzenék teljes erőbedobással – árulta el a középpályás.

Sportszerelésben gyakorolt Szilágyi Norbert, aki hamarosan ismét bevethető lesz.

Időközben kiérkeztek a pályára a kapusok és elkezdték a bemelegítést.

12:25: A Szpari – a Vác legyőzése után – a legutóbbi körben vereséget szenvedett a Debrecen otthonában. A két gárda hagyományosan kiélezett összecsapásokat vív, az aktuális kilencven perc történéseiről élőben számulunk be honlapunkon.

Hírek a DVTK háza tájáról:

Ön kit állítana a DVTK kezdőcsapatába? A szégyenteljes siófoki vereség után szombaton a Haladás látogat Diósgyőrbe. Ön változtatna a kezdőcsapaton a győzelem érdekében? Szavazzon!

Még nincs pontos magyarázat A Ligakupa 3. fordulójában szerdán 14 órától Nyíregyházán lép pályára a Diósgyőri VTK gárdája.

DVTK: erősnek maradni Siófokon (meglepetésre?) három góllal (1-4) kikapott a diósgyőri labdarúgócsapat.

Hírek a Szpari háza tájáról:

Szerdán ismét Szpari-Diósgyőr! A bajnokin pontosztozkodás történt a Városi Stadionban, a szerdai Liga-kupa találkozóra pedig a csoport listavezetőjeként érkeznek a borsodiak.  Révész Attila nyilatkozott nekünk

Szpari-ZTE ÉLŐBEN! Vasárnap este 18 órától ismét hazai pályán játszott bajnokit a Nyíregyháza Spartacus élvonalbeli labdarúgó együttese. Ezúttal a Zalaegerszeg volt a vendég. A mérkőzés eseményeiről ÉLŐ-ben beszámoltunk a helyszínről!     Miskolczi ajándéka:  Szpari-gól:  Szurkolók:  Révész Attila:  Csank János:

Kés alá kerül Lazareanu!  Rossz hírt kaptunk Nagy Attila főorvostól, a Nyíregyháza Spartacus csapatorvosától Filip Lazareanuról, a Pakson megsérült kapusról: elkerülhetetlen a műtét!