Lépcsőfutó verseny tűzoltóknak – RTL Klub

Tűzoltók özönlötték el Budapest egyik legmagasabb épületét, pedig nem is volt tűz. Mind a 140-en a Második Magyar Lépcsőfutó Versenyre mentek. A Semmelweis Egyetem 22 emeletes épületének tetejéig kellett szaladni 30 kilós oxigénpalackokkal. A legjobb hat tűzoltó az ősszel a varsói nemzetközi bajnokságon képviseli hazánkat.

A tűzoltók ezúttal nem a tűz miatt rohantak fel a 22. emeletre. Több mint 400 lépcső. Ennyit kell teljesíteniük teljes felszerelésben. A tavalyi első versenyen kettő perc 50 másodperc volt a csúcs. Idén ezt nem sikerült megdönteni, az első helyezett kereken három perc alatt futotta le a távot.

Aki három perc környékén teljesít, annak jó esélye van, hogy ősszel, abban a hat fős csapatban benne lehet, amely hazánkat képviseli majd a Nemzetközi Tűzoltó Lépcsőfutó Versenyen, Varsóban – mondta Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Az idei lépcsőfutásra 30 tűzoltóság 140 tűzoltója nevezett. A versenyt végül Pécs csapata nyerte.