Kazincbarcika – A labdarúgó NB II. 4. fordulójában a Budafoki MTE csapatát fogadta a KBSC gárdája.

Kazincbarcikai SC – Budafoki MTE 2-1 (0-1)

Tiszaújváros, 350 néző. V.: Veizer.

Kazincbarcikai SC: Somodi – Tóth Sz., Palmes, Heil, Süttő – Takács P., Hegedűs – Constantinescu (Kristófi, 61.), Engel (Bene, 68.), Kanalos (Micsinai, 78.) – Boros. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

Budafoki MTE: Szabó B. – Harsányi, Vaszicsku, Csizmadia, Kirják – Ihrig-Farkas (Margitics, 63.), Vass M., Nagy T., Kovács D. – Veszelinov (Illés, 83.), Pölöskei (Vankó, 76.). Vezetőedző: Prukner László.

Jók: az egész csapat, ill. senki.

Vitelki Zoltán: – Elsősorban szeretnék gratulálni a játékosoknak, azt gondolom, hogy Barcika városának nagyon jó csapata van és ez nem edzőkérdés. Olyan játékosokat sikerült kiválasztani, akik hétről hétre megmutatják, hogy igenis jó játékosok alkotják a csapatot. Kimondhatjuk, hogy tényező ez a csapat a másodosztályban, mindenki ellen győzelmi eséllyel lépünk pályára. A játékosok sokat tettek azért, hogy ne becsüljék le a csapatot.

Prukner László: – Két meccsen öt pontot ajándékoztunk ellenfeleinknek. Az elmúlt meccsen is vezettünk, most is az első félidőben el kellett volna dönteni a találkozót. Hiába vannak rutinos játékosok a csapatban, nem tudják kezelni azt a helyzetet, hogy vezetünk. Erre a Kazincbarcika jól ráérzett, és akaratból 100 százalékra vizsgázott. Mi ebben alulmaradtunk, a hazaiak megérdemelten nyertek.

A gólok története

45. perc: Egy bal oldali szögletet követően Csizmadia érkezett középen és 8 méterről a kapuba fejelt, 0-1.

66. perc: Kristófi verte meg a jobb szélen Csizmadiát, majd az alapvonal közeléből a kapu elé passzolt, ahol az érkező Boros előbb még Szabóba lőtte a labdát, de másodjára már nem hibázott, a kapuba bombázott, 1-1.

86. perc: Bene cselezgetett a bal szélen, betört a 16-oson belülre, majd már úgy tűnt, hogy elveszti a labdát, de továbbpasszolt Kristófihoz, aki 12 méterről a bal alsó sarokba bombázott, 2-1.