2013.12.15. 23:39

MKC: Súlyos vereség Orosházán

Vasárnap este kikapott a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabda csapata.

Vasárnap este kikapott a Mezőkövesdi KC NB I-es férfi kézilabda csapata.A bajnoki összecsapásra eleve rossz előjelekkel készültek a vendégek, akiket vírusos fertőzés kapott el, így még annak is örültek, hogy ki tudtak állni.

Jelentős hátrány

A kövesdiek jól kezdték a mérkőzést és a 13. percben 8-6-os előnyüket mutatta az eredményjelző. A folytatásban azonban állva maradtak: fegyelmezetlenül játszottak, gyakran eladták a labdát, lehetőségeik közül sokat kihagytak és már a szünetig eldőlt a két pont sorsa (30. perc: 19-10).

A szünet után sem változott a mérkőzés képe. Az orosháziak tetemes előnyük birtokában magabiztosan adogattak, ziccerig járattak a labdát, míg a matyóvárosiak elkészültek az erejükkel és feladták a találkozót. Az utolsó tíz percre még összeszedte magát az MKC, de ezzel már csak az eredményt tudta kozmetikázni. A két együttes nem volt egy súlycsoportban, a borsodi alakulat nem tudta kétségessé tenni a hatvan perc kimenetelét.

Orosházi FKSE-Linamar – Mezőkövesdi KC 35-24 (19-10)

Orosháza, 500 néző. V.: Bacs, Bán.

Orosháza: Knezevics – Balda (4), Milovics (2), Buday (5), Yassine (6), Czifra (1), Németh L. (8). Csere: Herjeczki (kapus), Ivanisevics (kapus), Raffai (1), Berta (1), Morva (3), Varsandán (-), Marics (2), Bali (2), Benák (-). Edző: Vladam Jordovics.

Mezőkövesdi KC: Kiss O. – Benis (4), Dukic (4), Kleis (-), Trivkovic (1), Dobó Zs. (6), Szepesi (4). Csere: Kovács J. (kapus), Bakos (-), Grünfelder (4), Gyuris (-), Kurbely (1), Szűcs (-), Bán (-), Kovács P. (-), Molnár F. (-). Edző: Avar György.

Kiállítások: 12, ill. 16 perc.

Hétmétersek: 6/5, ill. 5/2.

Vladan Jordovics: – Magabiztosan gyűjtöttük be a két pontot.

Avar György: – Az első félidőben nagyon nagy előnyt adtunk ellenfelünknek és ebből később már nem tudtunk visszajönni a meccsbe.