LABDARÚGÁS: Hajnal duplájával nyert a Karlsruhe

Hajnal Tamás duplájával 2-0-ra nyert az újonc Karlsruhe a Nürnberg vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) első fordulójának vasárnapi játéknapján. A forduló másik találkozóján a Borussia Dortmund hazai pályán 3-1-es vereséget szenvedett a Duisburg ellen.

A Nürnberg – Karlsruhe összecsapáson az első félidőben főleg mezőnyjáték folyt, ám a játékrész végén a vendégek mégis megszerezték a vezetést: egy hatalmas védelmi hibát követően Hajnal volt eredményes. Fordulás után növelni tudta előnyét a Karlsruhe, ismét egy védelmi megingást kihasználva.

Rosszul kezdődött a mérkőzés a Dortmund számára, hiszen már a 8. percben hátrányba került Ishiaku gólja után. A második játékrészben is inkább a Duisburg volt az aktívabb, aminek köszönhetően a 62. percben meg is duplázta az előnyét. Két perccel később végleg eldöntötte a találkozó sorsát a vendéggárda. A Borussia még szépíteni tudott, de a vége így is 3-1 lett.