LABDARÚGÁS: A Sampdoria és a Blackburn is főtáblás

Az olasz Sampdoria labdarúgócsapata 1-1-es döntetlent játszott a horvát Hajduk Split együttesével az UEFA-Kupa selejtező második fordulójának csütörtök esti visszavágóján, ám mivel az első mérkőzésen 1-0-ra győzni tudott az olasz gárda, bejutott a főtáblára.

Az angol Blackburn Rovers is főtáblára került, miután 2-0-ra legyőzte a finn MyPa csapatát. Az angolok az első találkozót is megnyerték, így 3-0-s összesítéssel léptek tovább.

UEFA-Kupa selejtező második forduló, visszavágók:
Belchatow (lengyel) – Dnipor (ukrán) 2-4
G.: Stolarczyk (10. – tizenegyesből), Nowak (21.), ill.: Kravchenko (6.), Shelayev (32.), Samodin (33.), Kornilenko (39.)
Tj.: a Dnipor 5-3-mal
Sampdoria (olasz) – Hajduk Split (horvát) 1-1
G.: Montella (34. – tizenegyesből), ill.: Hrgovic (83.)
Tj.: a Sampdoria 2-1-gyel
Blackburn Rovers (angol) – MyPa (finn) 2-0
G.: Bentley (48.), Roberts (90.)
Tj.: a Blackburn 3-0-lal

Korábban játszották:
Hamburg (német) – Budapest Honvéd (magyar) 4-0
Tj.: a Hamburg 4-0-lal
Aab Aalborg (dán) – HJK Helsinki (finn) 3-0
Tj.: az Aab 4-2-vel
CSKA Szofia (bolgár) – Omonia (ciprusi) 2-1
Tj.: a Szofia 3-2-vel
Litex Lovech (bolgár) – Besa (albán) 3-0
Tj.: a Litex 6-0-lal
Maccabi Netanya (izrael) – Leiria (portugál) 0-1
Tj.: a Leiria 1-0-lal
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) – Siroki Brijeg (bosnyák) 3-0
Tj.: a Hapoel 6-0-lal
Fredrikstad (norvég) – Hammarby (svéd) 1-1
Tj.: a Hammarby 3-2-vel
Galatasaray (török) – Slaven (horvát) 2-1
Tj.: a Galatasaray 4-2-vel
Hacken (svéd) – Dunfermline (skót) 1-0
Tj.: a Hacken 2-1-gyel
Standard Liege (belga) – Kaerjeng (luxemburgi) 1-0
Tj.: a Standard 4-0-lal
FC Sion (svájci) – Ried (osztrák) 3-0
Tj.: a Sion 4-1-gyel
Helsinborg (svéd) – Drogheda United (ír) 3-0
Tj.: a Helsinborg 4-1-gyel
Odense BK (dán) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 4-0
Tj.: az Odense 5-1-gyel
Rapid Wien (osztrák) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 5-0
Tj.: a Rapid Wien 8-0-lal
Zrinjski (bosnyák) – Rabotnicki (macedón) 1-2
Tj.: a Rabotnicki 2-1-gyel
Lokomotiv Szofia (bolgár) – Otetul Galati (román) 0-0
Továbbjutott a Szofia 3-1-es összesítéssel
FK Suduva (litván) – SK Brann (norvég) 3-4
Tj.: a Brann 6-4-gyel
Vojvodina (szerb) – Atlético Madrid (spanyol) 1-2
Tj.: az Atletico 5-1-gyel
Groclin (lengyel) – FC Tobol (kazah) 2-0
Tj.: a Groclin 3-0-lal
FC Zenit (orosz) – Zlaté Moravce (szlovén) 3-0
Tj.: a Zenit 5-0-lal
Erciyesspor (török) – Maaccabi Tel-Aviv (izraeli) 3-1
Tj.: az Erciyesspor 4-2-vel
Jablonec (cseh) – Austria Wien (osztrák) 1-1
Tj.: az Austria 5-4-gyel
Mattersburg (osztrák) – Basel (svájci) 0-4
Tj.: a Basel 6-1-gyel
AIK Stockholm (svéd) – Metalurgs (lett) 2-0
Tj.: az AIK 4-3-mal
Anorthosis (ciprusi) – CFR Cluj (román) 0-0
Tj.: az Anorthosis 3-1-gyel
Midtjyalland (dán) – FC Haka (finn) 5-2
Tj.: a Midtjyalland 7-3-vel
Lens (francia) – Young Boys Bern (svájc) 5-1
Tj.: a Lens 6-2-vel
Artmedia (szlovák) – FC Mika (örmény) 2-0
Tj.: az Artmedia 3-2-vel
Valerenga (norvég) – Erkanas (litván) 6-0
Tj.: a Valerenga 7-1-gyel



Sporthírek