LABDARÚGÁS: A Hamburg négy gólt rúgott a Honvédnak

Búcsúzott a Budapest Honvéd labdarúgócsapata az UEFA-Kupa további küzdelmeitől, miután a selejtező második fordulójának csütörtök esti visszavágóján 4-0-s vereséget szenvedett a Hamburg együttesétől. A Honvéd hazai pályán 0-0-s döntetlent játszott az esélyesebb német gárdával, ám a visszavágón nem bírt ellenfelével, és végül a Hamburg került az UEFA-Kupa főtáblájára.

A házigazda németek gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték a párharc sorsát, hiszen Guerrero kétszer is mattolni tudta a kispestiek kapusát. A második játékrészben előbb Smiljanic öngóljával nőtt tovább a Hamburg előnye, majd a 90. percben Choupo-Moting alakította ki a 4-0-s végeredményt.

UEFA-Kupa selejtező második forduló, visszavágók:
Hamburg (német) – Budapest Honvéd (magyar) 4-0
G.: Guerrero (10., 39.), Smiljanic (50. – öngól), Choupo-Moting (90.)
Tj.: a Hamburg 4-0-lal
Aab Aalborg (dán) – HJK Helsinki (finn) 3-0
G.: Enevoldsen (6.), Johansson (25.), Curth (41.)
Tj.: az Aab 4-2-vel
CSKA Szofia (bolgár) – Omonia (ciprusi) 2-1
G.: Claudinei (17.), Chilikov (90.), ill.: Kakoyiannis (6.)
Tj.: a Szofia 3-2-vel
Litex Lovech (bolgár) – Besa (albán) 3-0
G.: Genchev (12.), Beto (68.), Tome (79.)
Tj.: a Litex 6-0-lal
Maccabi Netanya (izrael) – Leiria (portugál) 0-1
G.: N’Gal (84.)
Tj.: a Leiria 1-0-lal
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) – Siroki Brijeg (bosnyák) 3-0
G.: Asulin (41.), Badir (53.), Natcgo (74.)
Tj.: a Hapoel 6-0-lal
Fredrikstad (norvég) – Hammarby (svéd) 1-1
G.: Björkry (85.), ill.: Eguren (90. – tizenegyesből)
Tj.: a Hammarby 3-2-vel
Galatasaray (török) – Slaven (horvát) 2-1
G.: Karan (10.), Sükür (37.), ill.: Poljak (36. – tizenegyesből)
Tj.: a Galatasaray 4-2-vel
Hacken (svéd) – Dunfermline (skót) 1-0
G.: Skulason (28.)
Tj.: a Hacken 2-1-gyel
Standard Liege (belga) – Kaerjeng (luxemburgi) 1-0
G.: Camargo (89.)
Tj.: a Standard 4-0-lal
FC Sion (svájci) – Ried (osztrák) 3-0
G.: Obradovic (40.), Zakrzewski (44.), Dominguez (47.)
Tj.: a Sion 4-1-gyel
Helsinborg (svéd) – Drogheda United (ír) 3-0
G.: Jakobsson (51.), Omotoyossi (68.), Karekezi (90.)
Tj.: a Helsinborg 4-1-gyel
Odense BK (dán) – Dinamo Minszk (fehérorosz) 4-0
G.: Nielsen (38., 55.), Absalonsen (76., 79.)
Tj.: az Odense 5-1-gyel
Rapid Wien (osztrák) – Dinamo Tbiliszi (grúz) 5-0
G.: Bazina (30.), Bilic (55.), Hofmann (60., 76. – a második tizenegyesből), Kavlak (75.)
Tj.: a Rapid Wien 8-0-lal
Zrinjski (bosnyák) – Rabotnicki (macedón) 1-2
G.: Ivankovic (37.), Stanisic (90.), ill.: Mihajlovic (33.)
Tj.: a Rabotnicki 2-1-gyel
Anorthosis (ciprusi) – CFR Cluj (román) 0-0
Tj.: az Anorthosis 3-1-gyel
Midtjyalland (dán) – FC Haka (finn) 5-2
G.: Flinta (14.), Olsen (25.), Dadu (32.), Troest (67.), Larsen (81.), ill.: Popovics (31.), Kauppila (72.)
Tj.: a Midtjyalland 7-3-vel
Lens (francia) – Young Boys Bern (svájc) 5-1
G.: Dindane (12., 54.), Akale (15.), Carriere (67.), Feindouno (88.), ill.: Varela (31.)
Tj.: a Lens 6-2-vel
Artmedia (szlovák) – FC Mika (örmény) 2-0
G.: Obzera (5., 71.)
Tj.: az Artmedia 3-2-vel
Valerenga (norvég) – Erkanas (litván) 6-0
G.: Grindheim (5., 45.), Sörensen (43.), Horn (67.), Strobck (81.), Brix (90.)
Tj.: a Valerenga 7-1-gyel

Korábban játszották:
Lokomotiv Szofia (bolgár) – Otetul Galati (román) 0-0
Továbbjutott a Szofia 3-1-es összesítéssel
FK Suduva (litván) – SK Brann (norvég) 3-4
Tj.: a Brann 6-4-gyel
Vojvodina (szerb) – Atlético Madrid (spanyol) 1-2
Tj.: az Atletico 5-1-gyel
Groclin (lengyel) – FC Tobol (kazah) 2-0
Tj.: a Groclin 3-0-lal
FC Zenit (orosz) – Zlaté Moravce (szlovén) 3-0
Tj.: a Zenit 5-0-lal
Erciyesspor (török) – Maaccabi Tel-Aviv (izraeli) 3-1
Tj.: az Erciyesspor 4-2-vel
Jablonec (cseh) – Austria Wien (osztrák) 1-1
Tj.: az Austria 5-4-gyel
Mattersburg (osztrák) – Basel (svájci) 0-4
Tj.: a Basel 6-1-gyel
AIK Stockholm (svéd) – Metalurgs (lett) 2-0
Tj.: az AIK 4-3-mal



Sporthírek






hirdet�s