LABDARÚGÁS: A Bayern csupán tizenegyesekkel jutott tovább

A Bayern München hatalmas meglepetésre csupán tizenegyesekkel jutott tovább a Német Kupa első fordulójának hétfő esti találkozóján a harmadosztályú Wacker Burghausen ellen. A Burghausen magyar légiósa, Schultz Levente végigjátszotta az összecsapást, akár gólt is lőhetett volna a Bayernnek, ám a tizenegyes párbajban hibázott.

Végig a müncheni sztárcsapat játszott fölényben, ám a vezetést mégis a Burghausen szerezte meg. Egy szabadrúgást követően Neubert fejelte a labdát Oliver Kahn kapujába. A gól után hatalmas nyomás alá helyezte a Bayern a harmadosztályú kiscsapatot, és a 79. percben Klose egy szöglet után egyenlíteni tudott. A folytatásban tovább rohamozott a vendéggárda, ám nem született újabb gól, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban mindkét gárda előtt akadtak lehetőségek, ám a helyzeteket rendre elpuskázták, így a tizenegyesekre maradt a döntés. A mérkőzés folyamán remek formában védő Reinmann kapus a büntetőknél is parádézott, ám végül a Bayern München örülhetett.

Német Kupa, első forduló, hétfő esti mérkőzés:
SV Wacker Burghauen (harmadosztályú) – Bayern München 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) (tizenegyesekkel 3-4)
G.: Neubert (61.), ill.: Klose (79.)