LABDARÚGÁS – Botrányt okoztak a Fradi szurkolók Ausztriában

Botrányt okoztak a Ferencváros szurkolói pénteken csapatuk ausztriai edzőmérkőzésén. A zöld-fehérek a bolgár Levszki Szófia ellen játszottak az alsó-ausztriai Enzesfeld-Lindabrunnban, amikor a második félidőben egy bolgár szabálytalanság után mintegy 40 rendbontó berohant a pályára és megtámadták a Levszki játékosait. A mérkőzés után folytatódott a botrány, végül csaknem 20 rendőr kellett a rend helyreállításához. A verekedésben, lökdösődésben nem sérült meg senki.

Az osztrák hírügynökség jelentése szerint a felkészülési meccsre 200-250 magyar drukker látogatott ki. Közül egy 40 fős részeg csoport a második félidőben egy bolgár szabálytalanság után berohant a pályára, és rátámadt a Levszki játékosaira. A bíró félbeszakította a meccset, majd a rend helyreállítása után, rövid szünetet követően folytatták a találkozót. A lefújás után azonban a feldühödött Fradi-szurkolók újra beözönlöttek a pályára, verekedés kezdődött, aminek a kiérkező rendőrök vetettek véget.

A mérkőzést a bolgár első osztályú Levszki nyerte 4-2-re, az idényt a magyar másodosztályban kezdő Ferencváros ellen.