Kupáznak a megyei csapataink

A labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójának mérkőzéseit játsszák ezen a héten. A sorozatban 9 borsodi gárda érdekelt, közülük 8-an lépnek most pályára, ugyanis a tavaly az élvonalban szerepelt DVTK csak később kapcsolódik a csatározásokba.

A hétvégére kiírt fordulóból egyetlen meccset hoztak előre, a Mezőkövesd-Zsóry idegenbeli kupameccsét szerdán játssza, ugyanis a dél-borsodiak a hét végén NB I-es találkozón lépnek pályára (a Kövesdnek azért kell az 1. fordulóban pályára lépnie, mert tavaly még csak a második vonalban szerepelt). A megyei együttesek közül két csapat szombaton kupázik, a további öt pedig vasárnap. Ebben a fordulóban egy meccsen dől el a továbbjutás, a győztesek lépnek tovább, amennyiben pedig a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2×15 perces hosszabbítás következik, és ha ez sem hoz döntést, akkor 11-es rúgások következnek.