Friss hírek

2011.04.29. 13:03

Sporthírek - motoGP: Sebestyén Péter túl van első világbajnoki edzésén

<p>A MotoGP világbajnokság 125 köbcentiméteres kategóriájában szereplő magyar versenyző, a 17 esztendős Sebestyén Péter a harminckét induló között a 27. időt motorozta az estorili Portugál Nagydíj első szabadedzésén. Sebestyén szerződését kedden jelentették be, ez lesz pályafutása első világbajnoki futama.</p>

Az első szabadedzésen a világbajnoki pontversenyben vezető spanyol Nico Terol végzett az élen; több mint egy másodperccel volt gyorsabb, mint a második helyezett francia Johann Zarco. Két másodpercen belüli hátránnyal tette meg leggyorsabb körét a spanyol Hector Faubel, a német Sandro Cortese, a spanyol Efren Vazquez és a német Jonas Folger.

Sebestyén Péter 6.941 másodperccel volt lassabb Terolnál és mintegy két másodperccel a mezőny másik KTM-mel versenyző tagjánál, a japán Ono Hirokinál.