Küldjön hírt – A miskolci Jablonszkyné a legjobb harmincban a 20. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán

Jablonszkyné Juhász Gabriella
Budapest, Miskolc – Ha futsz, mindig van mit ünnepelni!’ – ez a mondat szerepelt több mint 10000 hölgy piros színű trikójának hátán.

Ünnepelni valóban volt mit, hisz az idei már a jubileumi 20. Coca-Cola Testébresztő Női Futógála, s maga a Testébresztő program is most lépett túl az első évtizedén. A futó ‘Nők napja’ annyi hölgyet, kislányt, kismamát, nagymamát vonzott, mint eddig még soha (a tavalyi számhoz képest megint 2500-al többen jelentkeztek). Az időjárás igen változékony volt, sokszor erős szél fújt, viszont nem sütött nagy erővel a nap, leginkább a nyárfavirágzás zavarta a 10150 résztvevőt. A verseny rangidőse a 80 éves Sztarenszky Tiborné, Marika néni volt, aki a leghosszabb távot, a 10 km-t vállalta.

A megyei futók közül a 48 éves miskolci Jablonszkyné Juhász Gabriella szerepelt a legjobban, az 5 km-en 25. lett (idő: 23:54). A 10 km-en győztes (idő: 37:18) Staicu Szimona egy nappal korábban megnyerte az 50 km-es magyar bajnokságot.

– Dobor Dezső, A Magyar Olimpiai Bizottság tagja, A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség elnökségének tagja –