KOSÁRLABDA: Kikapott Phoenixben a ligaelső Dallas

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi, hétfő hajnalban rendezett játéknapján a ligaelső Dallas Mavericks huszonkét ponttal kikapott a Phoenix Suns otthonában. A Minnesota Timberwolves túlórában diadalmaskodott az Orlanda Magic vendégeként.

Az Airways Centerben 18 ezer drukker tekintette meg a forduló várva várt presztízscsatáját, ahol Steve Nashék parádéztak, a texasi gárdának pedig esélye sem volt a győzelemre. A házigazda egészen elképesztő pontossággal, 64,8 százalékkal dobott a mezőnyből. A Suns-sikerből Leandro Barbosa oroszlánrészt vállalt, a 24 esztendős hátvéd 29 pontig jutott. Nash remekül irányított, 23 ponttal és 11 gólpasszal dupla-duplát ért el.

Orlandóban nem született döntés a rendes játékidőben, négyszer tizenkét-percnyi játék után 98-98 állt az eredményjelzőn. A hosszabbítás a Timberwolves szája íze szerint alakult, a vendéggárda a 36 pontot szóró Ricky Davis vezérletével, ha egyetlen pont különbséggel is, de győztesen hagyta el a parkettet. A minnesotai alakulat mérlege így sem túl meggyőző, 31 győzelem mellett 42 vereséget számlálnak Kevin Garnették.