Könnyen seperték be a három pontot a Jegesmedvék

Miskolc – Pénteken este megnyerték Mol-ligás találkozójukat a DVTK Jegesmedvék jégkorongozói.

A hazaiak még soha nem kezdtek tizenhat mezőnyjátékossal, ennek oka: Laczkó és Popovics eltiltása, továbbá Gőz és Láda B. sérülése. Ennek következtében a Macik három sorral indultak a csatába. A meccs húsz perc „ráadással” startolt, ugyanis Budapest és Miskolc között több súlyos baleset történt az autósztrádán, így a játékvezetők késve futottak be.

jegesmedvek_dunaujvaros_15

Sagert kezdte

A találkozó elején mindkét oldalon jól működött a kiszorítósdi, majd az 5. percben Mátyási előtt adódott az első abszolút gólhelyzet, de Adorján nagyot védett. A másik oldalon Hajós a 8. percben közelről célzott, de erőtlen lövése elakadt Lindoffban. Nehezen bontakoztak ki a piros-feketék, akik a 11. percben Galanisz révén majdnem bevették a vendégek ketrecét. Nem sokkal később Sagert középtávoli bombája a jobb felső sarokban kötött ki (1-0). A 16. percben Magosi nézte ki magának a bal felső sarkot, de keveset tévedett. A 18. percben azonban már nem úszták meg a hazaiak, ekkor Németh P. 4 méterről vette be a bal sarkot (1-1). Az első szünet előtt Rasulov kapta az első kiállítást, mégis Busbacher szökött meg, emberhátrányból szólózott, de Adorján megmentette csapatát a „szégyentől”.

A második harmadban először lepergett McCann százhúsz másodperces büntetése, majd jött a látványt nélkülöző mezőnymunka, széttördelt játékkal, lesekkel és néhány hazai lehetőséggel. Ekkor senki nem rágta le a körmét az izgalomtól, ráadásul emberelőnybe kerültek a vendégek, s mint kiderült, ez tett jót a Jegesmedvéknek. A 29. percben ugyanis Tóth A. balról betalált (2-1), de mielőtt letelt volna Cseter büntetése Bordás középről egalizált (2-2). A 34. percben Galanisz kevert középen. Ide-oda forgolódott, majd amikor tisztára játszotta magát, megcélozta a kaput, a játékszer pedig a bal felső sarokba vágódott (3-2). A 35. percben Németh P. kitört, majd berepült a kapuba, s magával vitte a ketrecet is. A játékvezetők büntetőt ítéltek: a középkörbe letett koronggal a sértett korcsolyázott Adorján kapujára, de nem tudta becsapni a hálóőrt. A 39. percben Dudas balról leadott tenyerese kamatozott a Maciknak (4-2), a hazaiak így máris elkezdtek bizakodni.

jegesmedvek_dunaujvaros_14

Szép gólokkal

A 42. percben ritkán látható góllal döntötte el a pontok sorsát a DVTK Jegesmedvék együttese. Lindoff lyukat ütött, miközben három méterre elhagyta kapuját. A palánkról visszapattanó korongot pedig Booras a kapus segítségével a gólvonalon túlra juttatta (5-2). A 47. percben szemre nagyon tetszetős akciót vezettek a miskolciak. Cseter abszolút helyzetbe hozta Somogyit, akinek csak a hálóba kellett passzolnia (6-2). Dudasék ezután sem húzták be a kéziféket, és a 49. percben Sagert távolról állította be a végeredményt (7-2).

Vasárnap, 18:00-tól, a 17. forduló keretében ugyancsak a jégcsarnokban rendezik a DVTK Jegesmedvék – MAC Budapest találkozót.

ÉM-KT

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák
7-2 (1-1, 3-1, 3-0)

Miskolc, 1200 néző. V.: Varjú, Haszonits (Kormos, Kis-Király).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Sagert 2, Vojtkó, Hajós (1), Tóth A. 1 (1), Dansereau (1) – Leppanen, Dudas 1 (1), Cseter (2), Pavuk (1), Somogyi 1 – Győrfy, Galanisz 1 (1), Ritó, Miskolci, Booras 1 – Szilágyi. Vezetőedző: Mayer Péter.

Dunaújvárosi Acélbikák: Lindoff – Smith (1), Rasulov, Revák, McCann, Azari – Lencsés, Kedves, Németh P. 1, Borbás 1 (1), Busbacher (2) – Léránt, Hruby, Odnoga, Magosi, Szepessy – Krukk, Mátyási, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.

Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc.

Mayer Péter: – Ezúttal rövidebb kispaddal vágtunk a találkozónak, aki viszont a rendelkezésünkre állt, hozzátette a magáét a találkozóhoz. A második harmadban fordítottuk a magunk javára a mérkőzést. Örülök a győzelemnek, amelyhez jó kapusteljesítmény is kellett.

Lee Gilbert: – Egy jól felkészített csapattal találkoztunk. A hazaiak fölénk nőttek, jobb teljesítményt nyújtottak. Mi a második felvonás közepéig tartottuk magunkat.