Kisvárda Master Good – Hősiesen vigyáztak az előnyükre

© Pusztai Sándor
Kisvárda – A Kisvárda Master Good vasárnapi győzelmével pontszámban utolérte a listavezető MTK-t.

A másodosztályú mezőnyből az őszi szezonban toronymagasan kiemelkedő, ennélfogva a feljutás legfőbb esélyeseive előlépett csapatok vasárnap kora délután, kisvárdai mérkőzésén a listavezető MTK kapott előbb lábra. Az első védést a nyolcadik percben Zöldesi Illésnek kellett bemutatnia, amikor Gera Dániel tizenhatoson sarkáról kapu bal oldala felé lőtt szabadrúgása adott neki feladatot.

Nehezen szabadult ki térfeléről a Kisvárda, de amikor megtette, egyből gólt szerzett. Az akció szépen megkomponált volt, Lukács Rajmond pedig pontosan fejezte be. Aztán a gólöröme közben véletlenül nekiszaladt Gengeliczki Gergőnek, az MTK védője ellökte magától, és kicsit meg is ütötte Lukács fejét – a sárga lap nagyon enyhe ítélet volt, ki kellett volna állítani a vendégek védőjét.

A gól után nem változott a meccs képe, a Várda érthetően még jobban a biztonságra törekedett. A következő eseményt Gera Dániel a sorfalról a kapu fölé csúszó szabadrúgása jelentette. Ekkor még nem kellett védenie Zöldesi Illésnek, akkor viszont nagyot, amikor Schäfer András 22 méteres lövése után a Mihajlo Rjasko fején megcsúszó labdát piszkálta ki a léc alól. És ha már Rjasko… A védelem tengelyében játszó futballista mindenhová odaért, többször is nagyot mentett, érdemei voltak abban, hogy a Várda megúszta kapott gól nélkül az első félidőben. Sőt, akár növelhette is volna az előnyt, mert a kontrából meglóduló Brana Ilics csak centikkel tévesztette el a bal alsó sarkot. Az első félidő vége előtt Lucas Bertucci a tizenhatoson belül bevetődött Schäfer elé, a tizenegyes elmaradt, jogosan reklamáltak a vendégek…

A második félidő több küzdelmet és feszültséget hozott, mint helyzetet. A vendégkispad Feczkó Tamás vezetőedzővel az élen minden egyes hazai szabálytalanságnál sárga lapot reklamált, majd Lencse László beküldésével annak adott nyomatékot, hogy mielőbb egyenlíteni szeretne a vendégcsapat. Torghelle Sándor egyik lövése levágódott a tömörülő védőkről, a másik után a labda a strandfürdő területén végezte. Lencse 25 méteres szabadrúgása csak arasznyival kerülte el a jobb felső sarkot, aztán Vass Patrik lőtt közelről fölé.

Ha oda került a sor, persze, hogy csalta egy kicsit a futballt és húzta az időt Kisvárda, de melyik csapat tett volna másként a helyében. Közben azért a fél csapat besárgult, Horváth Zoltán csaknem kiállíttatta magát, amikor a labdaelrúgásért kapott figyelmeztetés után egy perccel a fél pályánál letarolta Torghellét, de a játékvezető megkegyelmezett neki.

A háromperces hosszabbításban Sergiu Oltean lépett elő főszereplővé, előbb centikkel lőtt fölé, majd a hazai kapunál kialakult kavarodásban mentett az utolsó pillanatban. Ha nem is szemet gyönyörködtető, de taktikus, fegyelmezett és lelkes játékkal, olykor hősies védekezéssel győzte le a listavezetőt a Kisvárda. Az MTK több győzelmének köszönhetően így is az élen maradt, de immár háromszor annyi veresége van, mint a Várdának, amely pontszámban is utolérte a fővárosi csapatot. Egy fordulóval az őszi, és hárommal az év végi zárás előtt ez hatalmas szó.

NB II: 18. forduló

Kisvárda Master Good–MTK Budapest 1–0 (1–0)

Kisvárda, 2122 néző, v.: Pintér Cs. (Vígh-Tarsonyi, Baghy).

Kisvárda: Zöldesi – Izing, Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Oltean, Misic (Délczeg, 80.), Vári B. – Lukács R. (Horváth Z., 69.), Ilics (Gosztonyi, 88.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

MTK: Fadgyas – Bori (Lencse, 62.), Baki Á., Gengeliczki, Deutsch (Jakab D., 78.) – Schäfer, Vass Á. – Vass P., Korozmán (Katona M., 62.), Gera D. – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gól: Lukács R. (1–0) a 16. percben

Percek, események

15. perc: Oltean előrepasszolt labdáját Ilics gurította Lukács Rajmondhoz, ő 16 méterről, jobbal úgy lőtt a kapu közepébe, hogy a labda megpattant Baki Ákos talpán, 1–0.

Mesterszemmel

Kondás Elemér: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, jól játszó MTK-val találkoztunk. Azért tudtuk megnyerni a találkozót, mert egységesek voltunk, és a kevés helyzetünkkel jól sáfárkodtunk, gólt tudtunk elérni.

Feczkó Tamás: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert jól játszottunk. A mérkőzés nyolcvan százalékában az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, de egy megpattanó lövés, a kapu előtti pontatlanságunk és a hazaiak hősies védekezése miatt pont nélkül távozunk a rangadóról.