Kisvárda Master Good – Fokozzák az izgalmakat

Kisvárda Master Good vs. DVTK
Kisvárda Master Good vs. DVTK - © Fotó: Dodó Ferenc
Kisvárda – Hugo Seco a hosszabbításban juttatta nagyon fontos ponthoz a Kisvárdát.

A DVTK-szurkolók üzenete egyértelmű: „Győzelem vagy halál!” Noha hat fordulóval az NB I. vége előtt bármilyen eredmény esetén sem dőltek volna el a lényegi kérdések, tény, hogy a kiesés elől menekülő Diósgyőr és a hasonló helyzetben lévő Kisvárda Master Good a szezonbeli eddigi legfontosabb mérkőzésére készült.

A mindenáron győzni akarás kezdetben csak a hazaiakon látszott, nyolc-kilenc percig jóformán nem is járt a térfelükön a labda, de helyzetet nem tudtak kidolgozni. Eztán éledezett a miskolci gárda, amely a 20. percben az első lehetőségét ki is használta, igaz, vendégjátékosnak még ekkor sem volt kaput eltaláló lövése – Lucas juttatta a saját kapujába a labdát. A kisvárdai csapatkapitány egyébként sokat dolgozott, labdákat szerzett, támadásban és védekezésben is irányította a társait, mindenhol ott volt, pechjére a gólnál is.

Meddő mezőnyfölény

Dajka László együttese megérezte, hogy az eddigieknél több kell, az addig sokszor ötlettelen, a támadó térfél felénél elhaló akciókat kapura lövések váltották fel. Előbb Sztavrosz Cukalasz kísérletét kellett védenie Antal Botondnak, majd újabb két helyzet után Brana Ilics megpattanó beadását fejelhette volna be közelről Gheorghe Grozav, ám a román játékos nem tudta kellő erővel kapura juttatni a labdát.

A szünet után csupán tizennyolc másodperc telt el, amikor Ilics egyenlíthetett volna, ám fölé bombázott, két perccel később Bohdan Melnik gyönyörű passzal szolgálta ki a leshatárról kilépő Grozavot, aki az oldalhálóba lőtt. A kezdeti nyomás lassacskán görcsösségbe ment át, így a semmiből jött Gosztonyi András helyzete: Ilics beadása érintetlenül jutott el az előző fordulóban szép szabadrúgásgólt szerző támadóhoz, aki gyengén fejelt ebben a szituációban.

Reménytelennek tűnt

Az utolsó tíz percre fordulva a kisvárdai győzelem szinte teljesen valószínűtlennek tűnt, sőt a pontszerzést is nehéz volt elképzelni, már csak azért is, mert az egyre jobban kitámadó hazaiak előtt nem adódtak lehetőségek, a DVTK viszont veszélyes kontrákat vezetett. A hosszabbításban aztán néhány másodpercen belül bemutatott két-három hiba és a csereként beálló Hugo Seco fantasztikus lövése talpra ugrasztotta a kisvárdai publikumot.

Miként a két csapat eddigi két, egymás elleni találkozója, a szombati is 1–1-es eredménnyel zárult. A szinte végig vezető vendégek a lefújást követően vert seregként vonultak le a pályáról, közben Felipe és a DVTK-drukkerek egymásra találtak, a Kisvárda pedig azt ünnepelhette, hogy öt fordulóval a bajnokság vége előtt a vonal felett áll. Persze lesz még miért izgulni a következő hetekben…

MK

Kisvárda Master Good–Diósgyőr 1–1 (0–1)

Kisvárda, 2850 néző, v.: Vad II. (Albert, Vígh-Tarsonyi).

Kisvárda: Felipe – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Protics – Karaszjuk (Hugo Seco, 74.), Lucas – Gosztonyi (Horváth, 76.), Cukalasz, Grozav (Negrut, 84.) – Ilics. Vezetőedző: Dajka László.

DVTK: Antal – Sesztakov, Polgár, Brkovics, Tamás, Juhar – Szabó, Márkvárt, Tajti (Mazalovic, 57., Vernes 70.) – Hasani (Mihajlovics, 90.), Prosser. Vezetőedző: Fernando Fernández.

Gól: Hugo Seco (91.), ill. Lucas (20. – öngól).

20. perc: Hasani középre ívelt, a labda Lucas lábáról vágódott a kapu jobb oldalába, 0–1.

91. perc: Kapu előtti kavarodás után Hugo Seco 16-ról bombázott a bal felsőbe, 1–1.

Mesterszemmel

Dajka László: – Elfelejteném az első félidőt, mert bár tartottuk a labdát, nem a megbeszéltek szerint futballoztunk. A szünetben rendeztük a sorokat. A második félidő elején két nagy helyzetet hagytunk ki, és később is mindent megtettünk a pontért.

Fernando Fernández: – Ha az utolsó pillanatban kapsz gólt, az mindig nehéz. Le kellett volna zárnunk a mérkőzést. A Kisvárdának is voltak nagy lehetőségei a második félidő elején, de akkor sem lehet így elveszíteni pontokat.

12. Haladás 28 7 4 17 26-45 25

Kisvárda - A Kisvárda Seco 91. percben szerzett góljával ért el döntetlent a vendég Diósgyőr ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati játéknapján, így továbbra is egy ponttal előzi meg a kieső, 11. helyen álló riválisát. A két csapat mindhárom találkozóján 1-1-es eredmény születe...