Kikapott az NYKK Fehérváron

Padlót fogott az NYKK
Fehérvár – A Marso-NYKK A csoportos férfi kosárlabdacsapata 18 órakor az Albacomp otthonában lépett pályára.

Savic, Scott és a többiek

Tisztesnek mondható, 79–72-es vereséget szenvedett a Marso-Nyíregyházi KK NB I. A csoportos férfi kosárlabdacsapataSzékesfehérváron, vagyis tovább gyarapodott a tíz ponton belüli, szorosnak mondható idegenbeli mérkőzések sora. Fontos hangsúlyozni, hogy szorosnak mondható, merthogy a mérkőzés egészét tekintve biztosnak mondható Albacomp siker született.

A meccs elején Horváth kosaraival lépett meg a házigazda, már a 4. percben tíz pont volt közte (12–2). Szerencsére felébredtek a vendégek, előbb Scott, majd Savic lendült bele, így a második negyedben sikerült egy pontra felzárkózni. Az első félidő hajrája azonban újra a hazaiaké volt, így nagyszünetre maradt a kilenc pontos különbség.

A harmadik felvonásban a triplák gyártására törekedett a nyíregyházicsapat, Bódi két találata mellett Simon és Trepák is betalált, de a kettesek nem mentek ilyen jól. Az Alba ellenben a duplákat szorgoskodta össze, így növelni tudta előnyét a negyedik etapra.

Már-már úgy tűnt, a fehérváriak vissza tudnak vágni a december 93–72-es vereségért, hiszen 73–55-nél felsejlett ennek a lehetősége. A végjátékra azonban Savic és Scott újra megtalálta a „góllövő cipőjét”, Sitku is belelendült, így sikerültprodukálni egy 17–6-os szakaszt, ami tisztessé tette a vendégek vereségét.

Figyelembe véve, hogy a csapat egyik legponterősebb embere, László Róbert részleges combizomszakadása miatt kihagyta a mérkőzést, mindez nem is tűnik vészes különbségnek. De március 21-én, a Pécs ellen muszáj lesz nyerni!

6. Edzõ: Matus Gábor.
NYKK: Savic 26/9, Krasznai 1, Bódi 8/6, Sitku 6, Scott 22/3.
13.: 30–25, 16.: 30–29, 18.: 36–31, 24.: 44–37, 27.:
52–41, 32.: 63–48, 36.: 73–55, 39.: 75–67.

Sajnos, a riválisok eredményei megint nem a legjobban alakultak, hiszen a Körmend nagy csatában verte a Sopront, a Zalaegerszeg pedig Dombóváron diadalmaskodott. A Kecskemét vasárnap tévés meccsen játszik 13 órától a Paks ellen.

19:44:Brigitha két kosara végleg véget vetett a vendégek győzelmi reményeinek (79–67), majd Savic újabb hármasa következett (79–70), immár a 40. percben. Scottbüntetőivel 79–72, ez a vége. Tisztes helytállás, foghíjas csapattal.

19:41: Újabb hazai időkérés, hiszen az NYKK 75–67-re zárkózott fel. Scottnak kezttőből egy büntetője volt jó, de Sitku leszedte a lepattanót és betalált, majd szerzett egy duplát is, végül Savic triplája hullott a gyűrűbe. Így lett 75–57-ről egy szemvillanás alatt 75–67, de a hajrá későinek tűnik, másfél perc van hátra.

19:35: Amilyen jól mentek a triplák a harmadik negyedben, most olyan rosszul. A negyedik felvonásban már hat elhibázott hárompontos kísérletnél tart az NYKK, Scott duplája után az eredmény 73–57 a 37. percben, az Albacomp időt kért.

19:31:Lowe két duplája (71–53) az Albacomp számára felcsillant az esély arra, hogy visszavágjon a Nyíregyházán elszenvedett 21 pontos vereségért. Szerencsére Savic is véget vet második félidőbeli pontnélküliségének (35. perc: 71–55).

19:28: A záró játékrész elején felváltva szerzik a csapatok a kosarakat. Simon hármasát Góbi duplája követte (a bónusz büntető kimaradt), majd Scott is betalált, így immár 17 pontos. Bencze sem hibázott, a 34. percben 67–53.

19:20: Hiába szerzett a harmadik etapban négy hármast is az NYKK (az Albacomp csak egyet), a hátránya tovább nőtt, mert kétpontos kosarat csak egyet ért el, Trepák révén. Az Albacomp értékesítette a ziccereit és a büntetőit, így a harmadik negyed után 59–46-ra vezet.

19:08: Úgy látszik, ebben a negyedben csak triplákra képes az NYKK, Scott is bevágott egyet, ezzel 47–40. Az Albacomp négy hárompontos kísérletet is kihagyott ezalatt. Simon is a pályán a vendégeknél, Phillips betalál, 26. perc 49–40.

19:04: A harmadik negyed első felében Bódi Ferenc két hármasa tartja életben a nyíregyházi reményeket (44–37). Mindkét oldalon sok az elhibázott dobás, Bencze büntetőjével 45–37. A negyed elején Horváth Imre egy rövid időre bevetette a három centeres szerkezetet, de kisvártatva Savic váltotta Trepákot.

Az első félidő összefoglalója

Albacomp–Marso-NYKK 40–31 (28–19, 12–12
Székesfehérvár, 2000 néző, v.: Forrai, Tóth K., Németh Cs

Albacomp: Phillips 2, Horváth Á. 10/3, Lowe 7/3, Brigitha 8, Bencze 2. Csere: Marciulionis 2, Kámán 9/3, Góbi.
NYKK: Savic 16/9, Krasznai 1, Bódi 2, Sitku 2, Scott 10. Csere: Tóth G., Trepák.

Nem a legjobb előjelekkel utazott Fehérvárra az NYKK, hiszen a pénteki edzésen László Róbert részleges combizomszakadást szenvedett. Az optimisták szerint a hátvédnek csak ezt a meccset kell kihagynai, de benne van a pakliban egy hosszabb kihagyás is.

Állva hagyta ellenfelét a kezdésnél az Albacomp, majd Scott kosaraival kezdtek élni a remények. A második negyedet a remeklő Savic hármasaival kiválóan kezdte az NYKK, amely 12 pontos hátrányból 32–31-re zárkózott fel. Az első félidő utolsó perceiben azonban újra az Albacomp következett, így az első negyedben kialakult kilenc pontos különbség nem változott a nagyszünetre sem.

18:44: Vége az első félidőnek, 40–31-re vezet az Albacomp. A játékrész hajrájában Savicot és Scottot is le kellett cserélni, ketten együtt 26 pontig jutottak. Az Albacomp egy 6–0-ás rohammal zárta a félidőt. A pontgyárosok mellett ki kell még emelni a sérülése után visszatérő Bódit, aki már hat lepattanónál tart, ebből négy volt támadó.

18:37:Trepák váltja Sitkut, az Albacomp időt kért. Előtte Kámán újra betalált, így a 16. percben 34–29-re vezet a hazai csapat. Scott kosara jó, 34–31.

18:33: BraneSavic újra zseniálisat alkot, 14-ik pontja után 30–27-re zárkózik fel az NYKK, igaz utána Marcioulonis is betalál, így a 14. percben 32–27 a házigazdának, de újra Savic eredményes (16 pontos). Az állás: 32–29.

18:29: A második negyedet Scott zsákolása vezette fel, majd a második vendégkosarat is ő szerezte. Ezalatt persze az albacomposok sem tétlenkednek, az eredmény a 13. percben 30–25, ugyanis Savic szépített. Zárkózik az NYKK!

18:21: Vége az első negyednek, az utolsó percben Savic és Kámán triplái után 28–19 az Albacomp javára. Látható, hogy sok a kapott kosár. Az Albacompnál már beállt Marcioulonis és Kámán, a vendégeknél Tóth Gábor váltotta Krasznait.

18:16: előbb Savic kosaraival férkőzött egy kicsit közelebb az Albacomphoz az NYKK, majd Brigitha talát be, így a 8. percben 21–11-re vezet a házigazda.

18:10: A László Róbert nélkül játszó nyíregyháziak továbbra sem bírnak Horváth Ákossal, miközben Bódi Ferenc begyűjjtötte harmadik személyi hibáját, igaz közben értékesített egy középtávolit. Az eredmény a 6. percben 16–4.18.00: Kezdetét vette az Albacomp–Marso-NYKK élvonalbeli férfi kosárlabda-mérkőzés. Az első kosár Horváth Ákos révén a hazaiaké volt, Scott egyenlített, majd újra Horváth talált be. A hazaiak a Phillips, Horváth Á., Lowe, Brigitha, Bencze ötössel kezdtek, a nyíregyháziak kezdősora: Savic, Krasznai, Bódi, Sitku, Scott. Az eredmény Horváth Ákos triplája után 7–2.