Kikapott a DVTK Pécsett

Pécs - DVTK
Pécs - DVTK
A labdarúgó NB I. 20. fordulójában Pécsett szenvedett vereséget a Diósgyőr szombat délután. A mérkőzésről élőben számoltunk be.

Vége a mérkőzésnek, nyert a PMFC. A Pécs az őszi, miskolci mérkőzés után hazai környezetben is megverte a DVTK-t, amely három tavaszi találkozója után “egypontos”, nyeretlen.

93. perc: Kapustámadásért Halgas sárga lapot kapott.

92. perc: A Pécsnél Szatmári helyett Nógrádi a pályán.

A hosszabbítás 3 perc.

Pécsi lehetőségek a DVTK kapuja előtt.

85. perc: Binder elrúgta a labdát sípszó után, sárga lapot kapott.

83. perc: Sztipánovics került helyzetbe az ötösnél, Szalmába lőtt, majd egy vendégvédőről szögletre pattant a labda.

81. perc: Lantos vágta fel Sipekit, sárga kártyát ért.

77. perc: Kulcsár helyett Sipos a pályán.

Kétségbeesetten támad a DVTK. Többen is elől, támadó feladattal. Vitelki helyett  Farkas V. viseli a kapitányi szalagot.

74. perc: Sipeki sarokrúgása után a labda egy hazai focistáról Katona elé pattant, aki lőtt, ismét beleért egy pécsi láb, újra szöglet.

73. perc: A harmadik változtatás a DVTK-nál: Simon helyett Rubint

71. perc: Halgas jött a megsérült Vitelki helyére.

68. perc: Lukács beadását követően Szatmári ért a lasztihoz az ötösnél, Szalma bravúrral védett, az ismétlést Kulcsár vágta felé.

67. perc: Cserélt a Pécs is. Varga helyett Lantos érkezett.

65. perc: Elek helyett Binder a pályán, nyilván a támadásokat segítendő.

64. perc: Sipeki jobb oldali beadása után Kethevoama pörgetett 10 méterről Herbert kezébe.

A diósgyőri drukkerek csendben szemlélik csapatukat szektorukban.

60. perc: Kulcsár buktatta a jobb oldalon megiramodó Farkas V.-t, sárga lapot kapott érte.

Aktívabb a DVTK, a vendéglátók vezetésük tudatában kontrákra próbálnak játszani, átadják a területet.

52. perc: Farkas V. került helyzetbe, léc alá tartó lövését Herbert tolta szögletre.

51. perc: Sipeki rúghatott szabadrúgást a jobb oldalról, az alapvonal közeléből, nagy kavarodás támadt, de tisztáztak a pécsiek.

48. perc. Sadjo beadását Herbert húzta le, majd a másik kapu előtt Kulcsár alig lőtt a kapu felé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő

A szünetben az egyik csapat sem cserélt.

Vége az első félidőnek, a Pécs megérdemelten vezet 45 perc játék után. Lendületesebb a PMFC, a Diósgyőr nem igazán találja a játék ritmusát, a jól szervezett baranyai védelem ellenszerét.

34. perc: Vezet a Pécs! Kulcsár beadása a hosszú oldalon érkező Sztipánovicsot tisztán találta meg, aki vetődve a kapu bal alsó sarkába fejelt, 1-0

32. perc: Farkas V. buktatta Szatmárit 19 méterre Szalma kapujától. Lukács a sorfalba rúgta a játékszert, szöglet lett a vége.

28. perc: Sipeki jobb oldali szöglete után az egyik hazai védő melléugrott a labdának, amely Elek elé hullott, a DVTK védője 8 méterről a kapu felé tüzelt.

25. perc: Szatmári nagyon aktív, előbb balról adott be, ám Sztipánovics belül lemaradt a passzról, majd távolról próbálkozott.

24. perc. Kethevoama kapott sárga lapot, miután az oldalvonal mellett hátulról beleszállt Lukácsba.

Most többet jár a labda hazai lábakon, akik a vendégek tizenhatosának előterében adogatnak. Időközben kb. 30 főre nőtt a diósgyőri szurkolók száma.

16. perc: Pavicsevics, Szatmári, Lukács volt a labda útja, utóbbi a 16-os vonalának tájékáról jobbal a jobb kapufa alsó tövét találta el.

Igazán komoly helyzet eddig még egyik csapat előtt sem adódott

A Diósgyőr birtokolja többet a labdát, a pécsieknél csupán egy előretolt ember van, Sztipánovics.

8. perc: Szögletet harcolt ki a DVTK, Sipeki kétszer próbálkozhatott a beadással, de a hazaiak tisztáztak

A mély talajon jobbára a középpályán zajlik a játék.

1. perc: A PMFC kezdte a játékot.

A vendégszektorban mintegy 20-25 DVTK-drukker foglal helyet, biztatják a csapatot.

10 perccel a kezdés előtt még a bemelegítés zajlik, gyülekeznek a nézők, az időjárás borongós.

Labdarúgó Borsodi Liga, 20. forduló

Pécsi MFC – Diósgyőri VTK 1-0 (1-0)

Pécs, 1000 néző. V.: Mészáros (Viszokai, ifj. Tóth)
Pécs: Herbert – Finta, Dienes, Szekeres, Szabados - Lukács, Pavicsevics, Varga, Kulcsár - Szatmári – Sztipánovics. Vezetőedző: Keszei Ferenc
Diósgyőr: Szalma – Farkas V., Hegedűs, Katona, Elek - Sipeki, Vitelki, Kethevoama, Sadjo – Douva, Simon. Vezetőedző: Csank János

Csere: Elek helyett Binder a 65., Varga helyett Lantos a 67., Vitelki helyett Halgas a 71., Simon helyett Rubint a 73., Kulcsár helyett Sipos a 77., Szatmári helyett Nódrádi a 92. percben