Kifogott Vay a Macikon, akik az előnyökkel sem éltek

A sok helyzetből csak egy gólra futotta a hazaiak erejéből
A sok helyzetből csak egy gólra futotta a hazaiak erejéből - © Fotó: Ádám János
Miskolc – Pénteken újabb Mol ligás mérkőzést játszott a DVTK Jegesmedvék hokicsapata.

Négy hiányzója volt a házigazdáknak, Szilágyira, Tóth A.-ra, Ládára és Boorasra sérülés miatt nem számíthatott Jason Morgan vezetőedző. Az első öt perc kevés lehetőséget hozott, aztán meglepetésre, hátrányban (Dancsfalvi kapott kétperces büntetést), előnybe kerültek a vendégek, Hári éles szögből bombázott a miskolci kapuba (0-1). Még bőven volt hátra a fórból, mígnem született egy páros büntetés (Somogyi, illetve Csíki). Persze, a felállás maradt 5 a 4-ben, egészen a kiegészülésig. Egy pontatlanságból, eladott korongból indult az újabb hajdúsági akció, amelynek végén Godó küldte a játékszert Kiss mögé (0-2), akit lecserélt a népkerti szakvezető, 10:23-nál jött Adorján, az időkérést követően. Próbálkoztak Miskolcziék, de semmi sem jött össze, illetve Vay is jól olvasta a történéseket, a kipattanóknál sem hibázott, oda mozdult, ahová kellett. Kozlovszkij két percét szintén kivédekezték a debreceniek, a hazai alakulat a harmadból még hátralévő időben nem tudott faragni a hátrányából.

Jegesmedvek-Debrecen-03-aj

Egy gól

A második felvonást újfent Kiss kezdte a borsodi ketrec előtt, bizonyára kapott pár nyugtató mondatot a szakvezetőtől az öltözőben.

Azonos létszámban is felálltak a Macik a DHK harmadában, sólyomként köröztek a vendégek kapuja előtt, mögött, lőttek is becsülettel, Vay azonban mindent fogott. Jobbára a védekezés vitte a debreceniek energiáit, támadni csak néha-­néha tudtak, de még mindig ők vezettek. Dansereau „kisbüntijénél” ők álltak fel, s bár gólt nem ütöttek, lement újabb két perc. 29:41-nél aztán az éppen csak visszatért Dansereau szépített (1-2), ami már nagyon kellett a Jegesmedvéknek. Popovics és Popkov ült ki párosra, akiket követett György, így egy percig 4 a 3-ban akciózhattak a miskolciak. Aztán egy újabb kiállítás (Kunaev) után kettős lett az emberelőny, mert visszajött a hazai játékos, ám nem élt ezzel a DVTK, és az ez utáni szimpla fórral sem. Továbbra is nyomtak a Jegesmedvék, 28 másodperccel a harmad vége előtt még előnybe is kerültek, viszont a hajdúságiak ütöttek kapuvasat…

Jegesmedvek-Debrecen-08-aj

Az üres kapura

A harmadik menet elején lecsorgott a hajdúságiak hátralévő büntetése, úgy, hogy maradt az 1-2. Dansereau kegyetlenül nekidurálta magát, helyzeteket alakított ki, hiába. Kunaev másodszor kapott a meccsen kiállítást, amivel megint nem éltek a hazaiak. Dansereau életét keserítette Kozlovszkij két percért, Galanisz előtt üres kapu adódott, de nem találta el jól a játékszert. Cseter fejvédője leesett, korcsolyázott lefelé, erre mégis a büntetőpadra száműzték a bírák, ám a DHK ezen esélye a gólszerzésre is elszállt. A hajrában időt kértek a debreceniek, ez nyugtatólag hatott, míg a Jegesmedvék képtelenek voltak begyötörni a hosszabbítást érő gólt, így vereséget szenvedtek.

A Macik vasárnap 14 órától Székesfehérváron lépnek jégre, az alapszakasz 39. fordulójának keretén belül.

DVTK Jegesmedvék – Debreceni HK
1-2 (0-2, 1-0, 0-0)

Miskolc, 1300 néző. V.: Gangel, Halassy (Pálkövi, Kis-Király).

DVTK Jegesmedvék: Kiss – Gőz, Dudas, Somogyi, Miskolczi, Cseter – Sagert, Leppanen, Hajós (1), Galanisz (1), Dansereau 1 – Vojtkó, Popovics, Ritó, Pavuk, Fekti – Adorján (k). Vezetőedző: Jason Morgan.

Debreceni HK: Vay – Hetényi (1), Kovács B., Dancsfalvi, Berta, Vaszjunyin – Kunaev, Popkov, Hári 1, Könczei, Kozlovszkij – Csíki, Wéber (1), Vincze, Godó 1, Izsák – Serman, György, Tanka – Borogyin (k). Vezetőedző: Jevgenyij Muhin.

Kiállítások: 10 perc + 10 perc fegyelmi (Popovics), illetve 18 perc.

Jason Morgan: – Csalódást keltően rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem úgy koncentráltunk, ahogyan kellett volna. A meccs nagy részét a támadó harmadban töltöttük, de jól védekezett a Debrecen és jó volt a kapusteljesítményük is.

Jevgenyij Muhin: – A legfontosabb ma a három pont megszerzése volt. A meccs elején két gólt ütöttünk, utána keményen védekeztünk. Szerencsénk is volt, a kapusunk is jól védett, ez a győzelem igazi csapatmunka eredménye.