Kezdődik az ifj. Horváth István fesztivál

Kazincbarcika – XIX. ifjabb Horváth István Nemzetközi Színjátszó Fesztivál, Kazincbarcikán július 2-án kezdődik és július 6-ig várja az érdeklődőket.

MŰSORTERV

Július 2. szerda

15.20 h. zászlódobálók a ház előtt
15.30 h. előcsarnokban : reneszánsz fotó-kiállítás – megnyitó
régizenélők muzsikálnak a gyülekezés alatt
15. 45 h. Ünnepélyes megnyitó /lehetséges megnyitó személyek:
Alföldi Róbert vagy Csizmadia Tibor és Szitka Péter polgármester
műsor: helyi régizene együttes
16 h. Radikális Szabadidő Színház, Budapest: „Zsiráfivóhely” (Nagyszínpad)
17.30 h. Fogadás a vendégek és az együttesek vezetői számára / vacsora
A fogadáson pohárköszöntőt mond: Borbáth Erika főigazgató és
dr. Szurmainé Silkó Mária főosztályvezető / OKM
19 h. Ludic Theatre / Románia: Képzeletbeli játékok (Hermann O. Ált. Isk.)
21 h. Apró Színház / Budakeszi: Trebla, a bárány (Nagyszínpad)
22 h. Dance Theater „Tango &” /Litvánia: Prológ (Ádám Jenő Ált. Isk.)
23 h. Buli (reneszánsz tüzesek + táncház)

Július 3. csütörtök

10 – 12 h. Szakmai beszélgetés a zsűrivel (Klubterem)
10-12 h. Mozgás tréning – Barna Gábor Botonddal (Ádám Jenő Ált. Isk. )
13-15 h. Kreatív zene – tréning Pap Gáborral (Klubterem)
15-19 h. CEC Elnökségi ülés – kis terem az emeleten
15 h. Theater Kruimels / Hollandia: I will (promises) – Life one day (Nagyszínpad)
19 h. Chuncheon Theatre for Women / Korea: Találkoztam magammal az úton / (Hermann Jenő Ált. Isk.)
21 h. Theater of Goncharuk / Oroszország: Don Permlimplin szerelme
(Nagyszínpad)
22.30 h. Teleszterion Színházi Műhely / Veszprém: Odulakó (Ádám Jenő Ált. Isk.

Július 4. péntek

9-12 h. CEC Elnökségi ülés (kis terem emeleten)
10-13 h. Szakmai beszélgetés a zsűrivel (Klubterem)
10-12 h. Bohóc tréning (John Gysenberg / Belgium
(Hermann O. Ált. Isk.)
16-19 h. CEC Közgyűlés (Önkormányzat)
16 h. Teatronovo / Olaszország: Chioggiai csetepaté (Nagyszínpad)
19 h. Geisslers Hofcommedianten: Amor Tyran / szabadtéren
20.30 h. Kompánia Színházi Társulat / Budakeszi: Othello kommentárok
(Ádám Jenő Ált. Isk.)
22 h. JESZ / Pécs: Majakovszkij misztérium (Nagyszínpad)

Július 5. szombat

9-12 h. CEC Elnökségi ülés (kis terem az emeleten)
10-13 h. Szakmai beszélgetés a zsűrivel (Klubterem)
11 h. Gyerekelőadás / John Gysenberg / Belgium (strand)
16 h. Kvázi Kollektíva / Budapest: Fantom-revű (Nagyszínpad)
19 h. Félidő Csoport / Budapest: Nyáréji ábránd (Nagyszínpad)
20.30 Theatre du Moulin /Franciaország: Danser a Lughnasa (Ádám Jenő Ált. Isk.)
22 h. Jonna Theatre / Belgium: Otto e Mezzo (szabadtér)

Július 6. vasárnap

10-13 h. Szakmai beszélgetés a zsűrivel (Klubterem)
13 h. Fesztivál-zárás, díjak átadása

A fesztivál programjában még lehetnek változások.
Az előadások három különböző helyszínen folynak, a Művelődési Központban, valamint az Ádám Jenő és a Hermann Ottó Iskola tornatermeiben.
Az előadásokra a belépés díjtalan, ám a kisebb befogadóképességű helyszíneken a férőhelyek arányában korlátozott.








hirdet�s