2015.09.06. 14:17

Szoros csatában kapott ki a Mezőkövesd Csurgón

Csurgó, Mezőkövesd - Kitűnően tartotta magát Csurgón a matyóvárosiak NB I-es férfi kézilabdacsapata.

A bajnokság harmadik fordulójának mérkőzésére több, mint négyszáz kilométert utazott Skaliczki László vezetőedző csapata, amely számára nem sok jót ígért a szombati „kirándulás”.

Meglepték őket

A találkozó elején vezettek a vendégek, majd sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok (17. perc: 7-7). A hazaiak csak a szünet előtt tudtak háromgólos előnyt kicsikarni, ez a három azonban könnyen lehetett volna mindössze egy is, ennek oka a néhány elkövetett technikai hiba és eladott labda volt. A kövesdiek erőnlétileg és taktikailag is felvették a harcot a kiváló együttes hírében álló somogyiakkal, akiknek keretébe sok fiatal került. A matyóföldiek a saját bőrükön érezték azt is, hogy a magának jó nevet kiharcolt Csurgót a játékvezetők is tisztelik: ennek szellemében a síposok olykor nem hagyták kibontakozni a „kis” borsodi alakulatot.

A szünet után nagyon odatették magukat a dunántúliak, a Skaliczki-legénység pedig az öltözőben maradt, és olykor levegőt sem hagytak vendégüknek Vadkertiék (47. perc: 27-17). Ekkor mindenki azt hitte a csarnokban, hogy Benisék összeomlanak, megadják magukat és kiütéses vereséget szenvednek. Ez azonban nem következett be, sőt az MKC öt perc alatt ötgólos különbségre zárkózott fel (52. perc: 27-22). Ezután kevés hiányzott ahhoz, hogy az olló tovább záruljon a gárdák között. Ha a szélsőiket jobban meg tudják játszani a mezőkövesdiek, akkor még tovább idegesíthették volna a csurgóiakat, de ez már nem jött össze nekik. A hajrában kiütközött a fáradtság az érkezőkön (56. perc: 30-23), akikből sokat kivett a Tatabánya elleni szerdai hatvan perc, valamint a véget nem érő utazás, így végül a papírformának megfelelően otthon maradt a két pont.

A középsők jeleskedtek

Az MKC számára egyelőre még sok a heti két találkozó, ráadásul az ország vezetői csapatai ellen. Könnyebb dolguk lenne, ha minden posztra két azonos tudású játékost állíthatnának, panaszra persze így sincs okuk. Ezúttal a kövesdiek középső emberei vitték a prímet, gólszerzésben is ők jeleskedtek, de küzdeni tudásból mindenki jelest érdemel az ellenőrzőjébe.

Pihenésre pedig nincs idő, szerdán újabb rangadó vár Radnicékra, a Mol-Pick Szeged – az európai élmezőny egyik oszlopos tagja – „személyében”.

Csurgói KK – Mezőkövesdi KC 31-26 (16-13)

Csurgó, 500 néző. V.: Herczeg, Südi.

Csurgói KK: Bartucz – Hornyák P. (2/1), Csavor (6), Faluvégi (1), Jerebie (3), Mota (2), Nagy M. (1). Csere: Balogh T. (kapus), Herbert (-), Pordán (-), Gazdag (5/2), Vadkerti G. (1), Gebhardt (4), Mikita (2), Hadziomerovic (3), Dimitrievski (1). Vezetőedző: Sótonyi László.

Mezőkövesdi KC: Liszkai – Benis (2/1), Antal Sz. (2), Hajdu (6), Ciric (6/1), Radnic (4), Szepesi (-). Csere: Holló (kapus), Volarevic (kapus), Grünfelder (-), Kovács P. (-), Füstös (-), Kiss R. (-), Molnár F. (1), Trivkovic (5). Vezetőedző: Skaliczki László.

Kiállítások: 14, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2.

Sótonyi László: – Végig hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de sikerünk nem forgott veszélyben. Tettünk egy lépést előre.

Skaliczki László: – Két nehéz bajnoki mérkőzést vívtunk egy hét alatt, ráadásul a hosszú utazást is el kellett viselnünk. A csapat küzdőszellemét nem érheti kritika, a fiúk mindent megtettek a tisztes helytállás érdekében.