Két góllal nyert a vendég

Hazai pályán szerepelt szombaton a Mezőkövesdi KC férfi kézilabda csapata: a borsodi együttes a Budapest Bank férfi kézilabda Liga 5. fordulójában a Balatonfüredet fogadta.

„Hullámvasút” módjára kezdődött a mérkőzés, a találkozó első szakaszában hol az egyik, hol a másik csapat vezetett három góllal. Aztán a 22. perctől már végig a Balatonfüred irányította a játékot. A hazaiak rossz napot fogtak ki, rengeteg labdát elszórtak, lövéseik célt tévesztettek, ugyanakkor meg kell említeni, hogy Szabó T., a vendégek kapusa szinte mindent védett, ami védhető volt.
A második félidőben 20 percig csak öt gólt szereztek a hazaiak és ezzel esélyük sem lehetett arra, hogy pontot szerezzenek. A vendégek egységes teljesítményt nyújtottak, jól védekeztek és megérdemelten vitték el a két pontot: Mezőkövesdi KC – Balatonfüred 22-24 (13-15).