Kék Cápák: Nem hagytak levegőt a Vasasnak

© Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A Nyíregyháza Blue Sharks magabiztos győzelmet aratott.

Ami késik, nem múlik. Az első percekben ebben bízhatott nyíregyházi szurkoló és csapattag egyaránt, hiszen egy-két kosártól eltekintve, mintha bedeszkázták volna a gyűrűt. Az akaratra persze nem lehetett panasz, a hazaiak az első negyedben tizenegy támadólepattanót szedtek.

A hatodik percben aztán a csapat új igazolása, Kayel Locke (aki betegség miatt csak hét percet játszott) nem sokkal azután, hogy először pályára lépett, behintette a mérkőzés első hármasát, majd a játékrész utolsó momentumaként Bazsó Brúnó is pontosan célzott távolról. A parádé csak ezután következett: Czura Attila hét ponttal nyitotta a második tíz percet, ezzel meg is léptek ellenfelüktől a Cápák, akik kőkemény védekezést mutattak be az egész meccsen.

A szünetre is maradt ünnepelni való, a Nyíregyházi Sportcentrum nevében Sitku Ernő és Kőhalmi Richárd köszöntötte a 70. születésnapját ünneplő utánpótlás kosárlabdaedzőt, Sallai Józsefet.

A fordulást követően is hasonló volt a játék képe, a Blue Sharks nem nagyon engedett pontokat és lepattanókat sem a fővárosi együttesnek – utóbbi kategóriát 53-32-re nyerte meg -, magabiztosan és teljesen megérdemelten szerezte meg a szezonbeli második győzelmét.

Kosárlabda: Férfi NB I./B, Piros-csoport, 4. forduló

Nyíregyháza Blue Sharks-Vasas Akadémia 71-50 (23-14, 18-10, 17-15, 13-11)

Continental Aréna, 350 néző, v.: Balogh Gy., Domán, Földi.

Nyíregyháza: Bus 5/3, Czura 32/21, Fazekas 6/3, Bazsó 7/3, Tóth G. 6 Csere: Locke 7/3, Czinger 3, Sitku 4, Mokánszki 1, Oláh, Demeter, Szondi. Vezetőedző: Siska János.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-2, 4. p.: 4-4, 6. p.: 7-8, 7. p.: 12-8, 11. p.: 27-14, 13. p.: 32-20, 18. p.: 38-20, 21. p.: 46-24, 25. p.: 48-32, 27. p .: 54-36, 32. p.: 60-41, 35. p.: 63-44, 38. p.: 68-47.