KBSC: Vereség a nyitómeccsen

© Fotó: Pusztai Sándor
Kazincbarcika – Sokáig döntetlenre állta a Kazincbarcikai SC, ám egy fejes góllal a Nyíregyháza SFC tudott diadalmaskodni.

Nyíregyháza SFC – Kazincbarcikai SC 1-0 (0-0)

Nyíregyháza, 2563 néző. V.: Horváth T. (Bede, Bertalan D.).

Nyíregyháza SFC: Jova – Polényi, Fodor, Nagy T., Forró – Ötvös (Pejovic, 81.), Kártik, Gulyás – Starosta (Tóth Á. 61.), Hornyák (Daru, 65.), Rezes. Vezetőedző: Bozsik József.

Kazincbarcikai SC: Somodi – Oltean, Heil, Belényesi, Mikló – Fótyik, Kovács O. – Tóth L. (Szabó L., 53.), Toma (Takács P., 68.), Gábor L. – Lukács R. (Olasz D., 80.).Vezetőedző: Koleszár György.

78. perc: Jobb oldalról végzett el szögletet a hazai csapat, Fodor mindenkinél magasabbra ugrott és a hét méterről a kapu rövid oldalába fejelt, 1–0.

Jók: Nagy T., Fodor, Kártik, Hornyák, ill. Belényesi, Kovács O., Oltean, Gábor L.

Bozsik József: – Örülünk, hogy győzelemmel kezdtük a bajnokságot.

Koleszár György: – Mi is most kezdünk összeállni, és az ilyen éles szituációk döntik el, hogy ki alkalmas arra a feladatra, amit a csapat elé tűztünk. A meccs első félideje a Nyíregyházáé volt, a második a miénk, számomra úgy tűnt, mintha fizikálisan előrébb tartanánk. Legalább annyi helyzetünk volt, mint ellenfelünknek, de ők egy szögletből betaláltak, nekünk sehonnan nem sikerült.

További eredmények: Vác FC – Budafoki MTE 2-1 (2-0), Balmaz KGY – Dorogi FC 0-1 (0-0), DA Tiszakécske VSE – Soroksár SC 0-4 (0-0), ETO FC Győr – Budaörsi SC 0-1 (0-0), Kaposvár RFC – Gyirmót FC Győr 0-2 (0-1), FC Csákvár – Ceglédi VSE 3-3 (1-2), BFC Siófok – Zalaegerszegi TE FC 2-3 (0-1), Vasas FC – BSS Monor 2-1 (1-1), Békéscsaba 1912 Előre – Mosonmagyaróvári TE 3-0 (2-0).