KAJAK-KENU-VB: Mind a hat középfutamból döntőbe jutott a magyar egység 500 méteren

Pénteken délután mind a hat ötszáz méteres középfutamból döntőbe jutottak a magyar egységek a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokságon. Az olimpiai kvalifikációs vb-n eddig 12 számból egy kivételével mindegyik fináléban lesz magyar versenyző. Egyedül Sáfrán Mátyás (kenu egyesben) jutott a B-döntőbe.

Kovács Katalin és Vereckei Ákos két másodpercet javított az előfutamban elért eredményeihez képest, így mindketten különösebb probléma nélkül jutottak be a kajak egyes 500 méteres fináléjába. Kovács a korábbi Világkupa és Eb-riválisait utasította maga mögé, így első helyezettként jutott be a döntőbe, Vereckei Ákos a másodikként kvalifikálta magát.

Kenu egyesben a világbajnoki újonc Sáfrán Mátyás a B-döntőbe jutott, miután a középfutamban csak negyedik lett.

Kajak kettesben a Paksy Tímea-Benedek Dalma kettős nagy különbséggel nyerték futamukat. Kammerer Zoltán és Kucsera Gábor a vb-címvédő Rauhe, Wieskötter német duó mögött második lett, célfotóval megelőzve a lengyeleket.

A Kozmann György, Kolonics György alkotta kenu párosunk ugyan kikapott a Chirila, Cuclici román kettőstől, de egy századdal az ukránok előtt végzett.

Angyal Zoltán, szövetségi kapitány úgy érzi, mind a tizenegy olimpiai számban megszerezhetjük az ötkarikás kvótát.

Szombaton délelőtt a 200 méteres elő- és középfutamokat, délután két órától pedig az 1000 méteres döntőket és a női K-4 500 méteres finálét rendezik meg.

Férfi K-1 1000 méter 1-8. helyezés

Férfi kenu egyesben Sáfrán Mátyás “csak” B-döntős, vagyis nem végezhet az 1-6. (kvótát érő) helyek egyikén sem. Az ő számára (ahogyan a kvótás helyekről a döntőkben lemaradó magyar egységeknek is) a májusi milánói pótkvalifikációs Európa-bajnokságon adódhat újabb lehetőség.