KAJAK-KENU VB: Az összes magyar egység sikerrel vette az előfutamokat

Mind a kilenc magyar egység sikerrel vette a délelőtti előfutamokat a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság nyitónapján, csütörtökön. A nőknél mindhárom magyar egység egyből kvalifikálta magát a döntőbe, a férfiaknál a Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Balázs Gábor alkotta kenu négyes is bejutott a fináléba, a többiek a középdöntőben folytathatják. A többi számban csütörtök délután és pénteken rendezik az előfutamokat.

Kajak-kenu világbajnokság, Duisburg, előfutamok:
Nők:
K-4, 500 méter:
1. Paksy Tímea, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina, Benedek Dalma (Magyar) 1:37.515 perc (döntőbe jutottak)
2. Chantal Meek, Hannah Davis, Lisa Oldenhof, Lyndsie Fogarty (ausztrál) +0.742 másodperc
3. Michelle Eray, Carol Joyce, Jennifer Hodson, Nicola Mocke (dél-afrikai) +2.446

K-1, 1000m:
1. Kovács Katalin (Magyar) 4:11.023 perc (döntőbe jutott)
2. Henriette Engel Hansen (dán) +04.666 másodperc
3. Sunja Lee (dél-koreai) +05.858

K-2, 1000m:
1. Kozák Danuta, Szabó Gabriella (Magyar) 3:54.053 perc (döntőbe jutottak)
2. Gesine Ruge, Judith Hörmann (német) +0.012 másodperc
3. Sinobu Kitamoto, Mikiko Takeja (japán) +2.582

Férfiak:
K-1, 1000m:
1. Kenneth Wallace (ausztrál) 3:42.619 perc
2. Benkő Zoltán (Magyar) +03.538 másodperc (a középdöntőbe jutott)
3. Krzysztof Luczak (lengyel) +04.044

K-2, 1000m:
1. Clint Robinson, Reece Baker (ausztrál) 3:23.875 perc
2. Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor (Magyar) +0.016 másodperc (a középdöntőbe jutottak)
3. Ben Farrell, Paul Wycherley (brit) +1.572

K-4, 1000m:
1. Gyökös Lajos, Kökény Roland, Vereckei Ákos, Horváth Gábor (Magyar) 3:03.993 perc (a középdöntőbe jutottak)
2. Zen Li, Haitao Liu, Peng Zsu, Miao Lin (kínai) +0.426 másodperc
3. Krists Straume, Ronalds Stalmanis, Kristaps Zalupe, Aleksejs Rumjancevs (lett) +2.362

C-1, 1000m:
1. Maxim Opalev (orosz) 4:10.077 perc
2. Vajda Attila (Magyar) +1.172 másodperc (a középdöntőbe jutott)
3. Bertrand Hemonic (francia) +5.472

C-2, 1000m:
1. Nicolae Flocea, Ciprian Popa (román) 3:48.713 perc
2. Andrej Badanovics, Alekszander Badanovics (fehérorosz) +1.794 másodperc
3. Kozmann György, Kolonics György (Magyar) +2.512 (a középdöntőbe jutottak)

C-4, 1000m:
1. Josif Chirila, Andrei Cuculici, Silviu Simioncenco, Loredan Popa (román) 3:29.979 perc
2. Robert Nuck, Erik Leue, Thomas Lück, Stefan Holtz (német) +1.958 másodperc
3. Metka Márton, Mike Róbert, Sáfrán Mátyás, Balázs Gábor (Magyar) +2.480 (döntőbe jutottak)








hirdet�s