Jobban bírták a hajrát

A Balatonfüred lefékezte a Mezőkövesdet a férfi kézilabda Budapest Bank ligában.

Szombaton este szoros mérkőzést vívott egymással a két csapat, de az utolsó tíz percre a rutinosabb, volt válogatott játékosokkal felálló fürediek ötgólos előnyt szorgoskodtak össze. Ezúttal az MKC-nál védekezésben több gyengébb pont is akadt, ezt pedig a borsodi csapat nem tudta átvészelni. Szűk ötven percig Rosta István gárdája partiban volt jobb játékerőt képviselő ellenfelével, de végül hatgólos vereséget szenvedtek. Az MKC legeredményesebb játékosa a 12 gólt szerző Petar Papic volt, a füredieknél pedig Frey János 11 találattal vette ki a részét a vendégsikerből. A végeredmény: Mezőkövesdi KC - Balatonfüredi KC 30-36 (17-18).