JÉGKORONG: ezüstérmes a magyar válogatott

A Divízió I-es világbajnokság utolsó mérkőzésén büntetőkkel nyert a magyar válogatott a japánok ellen Ljubljanában. Összesítésben második helyen végeztek a magyarok.

A magyar válogatott tét nélküli, utolsó összecsapásán nem született döntés a rendes játékidőben. Hatvan perc után 3-3 állt az eredményjelzőn, így következhetett az ötperces hosszabbítás. A ráadásban sem született újabb gól, a büntetőkre maradt a döntés. Itt mindkét fél egy-egy büntetőt értékesített a három lehetőségből. A végletekig kiélezett csata a páronkénti rávezetésekre maradt. Az első rávezetés után Kovács előnyhöz juttatta a magyarokat, majd Budai hárította a japán kísérletet. Még ekkor sem értek véget az izgalmak, mivel a bíró megismételtette a büntetőt. Budai másodszor is hárítani tudott, így Pat Cortina csapata örülhetett a végén.