Jegesmedvék vs. Újpest – A “rendesben” nem tudtak dönteni a népkerti csatában

Miskolc – Az Újpestet fogadta péntek este a DVTK Jegesmedvék hokicsapata a Mol Ligában.

A házigazdák két sérültet voltak kénytelenek nélkülözni pénteken: Sakarist, valamint Popovicsot. A nézőket a pakktól védő háló is szerepet kapott már 15 másodperc után, majd utána buli következett az Újpest ketrece előtt. Kevéssel később Sikorcin fordulhatott rá a Macik kapujára a hazai harmadban, középre érkező lövése azonban cseppet sem okozott gondot Adorjánnak. A 3. perc közepén Pavuk ismertette meg a közelről a palánkkal Nagy R-t, ez a ,,belefér” kategóriába tartozott, aztán 2:42-nél Magosi érkezett Sila ketrece elé tisztán és ütőjéről be is csúszott a korong a kapuba – örülhetett a gólszerző, a társak, illetőleg a publikum (1-0). A hatodik percbe érve Karda kapott jó passzt a szélen, elindult a játékszerrel Sila irányába, ám a fővárosi portás jól zárta a szöget. Ekkor több volt a veszély a miskolciakban, mint a lila-fehérekben, ugyanakkor 9:48-nál Gröschl löketébe Hebar tette bele az ütőjét, így egál lett az állás (1-1). Az ÚTE kapusát továbbra sem hagyták nyugton a DVTK-sok, ám a vendégek egyenlő létszámban is fel tudtak álni a Jegesmedvék felségterületén. Eladott korong okozott riadalmat a pályaválasztónál, nem sok híja volt a budapesti vezetésnek, aztán Vas bíró is veszélybe került kis híján, amikor ott korcsolyázott egy erőteljesen ,,megtűzött” pakk előtt. Hajósék nem tudták átpaszírozni a játékszert Silán a 17. percben, aki a levegőből is úgy kapta el a korongot, mint amerikaifutball-játékos a tojáslabdát. 16:54-nél Pavukot ültették ki a játékvezetők a büntetőpadra, mégis Johnston hagyott ki nagy lehetőséget, mikor megindult. A felvonás utolsó lövése Galaniszé volt, de a játékszer útjába Nagy N. állt bele, így az nem juthatott el a kapuig.

jegesmedvek-ujpest-15-aj

Gyönyörű hazai találat

A pihenőről visszaérkezve a Macik leparkoltak az újpestiek kapuja előtt, gól nem lett belőle. Hajósék nagyon beindultak, előtte is akadt egy nagy lehetőség, ám abból sem rezdült a fővárosi háló. A Szilassy-gárda ritkábban, de ellátogatott Adorján felé, vagyis nem hagyták őt sem ,,berozsdásodni”. Nem volt kemény a meccs, továbbra is csupán egy kiállítás árválkodott a jegyzőkönyvben, tiszta eszközökkel dolgoztak a jégen lévők. Aztán gyönyörű találattal újra előnyt szereztek a Jegesmedvék, Johnston (késleltetett kiállítás közepette, ugyanis Tóth G-nek mutattak a játékvezetők bottal akasztást), szép mozdulat után lőtt bal sarokba. (2-1). Viszont csak kevés ideig volt ez az eredmény, mert Sikorcin 37 másodperc után egyenlített (2-2). Pápa és Joe sandán nézett egymásra a cserepadok előtt, nem lett nagyobb perpatvar a játékosok között. Frolik azonban kiharcolt magának két percet, és még volt ebből 29 másodperc, amikor Hegyi is mehetett egy picit pihenni, csapattársa mellé. Viszont, 3 mp-t követően Pavuknak is adtak egy ,,kisbüntit” a bírák, így 4 a 3-ban, aztán 4 a 4-ben ment tovább a csata. A hajrában kisebb nyomást tudott kiharcolni az Újpest, de a lövéseik nem értek célt, Adorjánnak is köszönhetően. Cianfrini Csányit keményen a palánkra kente, előbbi persze, hogy nem maradhatott a játéktéren, sőt, még 10 percet is kapott fejre irányuló támadásért.

jegesmedvek-ujpest-08-aj

Kétszer sem tudta

A büntetésből egy perc maradt a harmadik felvonásra, amely úgy pergett le, hogy nagy izgalom nem történt a jégen. Gröschl feleslegesen szabálytalankodott, amivel a piros-fehéreket juttatta emberelőnyhöz. Joe kétszer is ugyanott akarta behelyezni a pakkot Sila mögé, de nem ment neki, Galanisz pedig a kapuvasat is megkongatta. Kellett volna valami váratlan, vagy innen, vagy onnan támadásban, de a 45. percig a kapusoké és a bekkeké volt a dicséret. Magosit Huba húzta el tiszta ziccerben, jöhetett a büntető a miskolciak részére, a sértett azonban Silába lőtte a korongot – maradt a 2-2-es állás. A 48. percben Sikorcinnal voltak kevesebben az újpestiek, a fórban helyzetei voltak a DVTK-nak, három is, csak éppen az utolsó ütés nem sikerült, vagy a lilák hálóőre védett. Nagyon egygólosnak nézett ki a meccs, amelyben a hosszabbítás is benne volt, végül utóbbi valósult meg, így a szurkolók maradhattak a helyükön. Jött a hosszabbítás és a 63. percben Csanyi közelről volt eredményes (2-3).

Folytatás vasárnap

Vasárnap 18.00-tól az ASC Corona Brasov lesz a miskolciak ellenfele a népkerti jégcsarnokban.

– Molnár István –

DVTK Jegesmedvék – Újpesti TE 2-3
(1-1, 1-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után

Miskolc, 1100 néző. V.: Varjú, Vas (Kormos, Soós).

DVTK Jegesmedvék: Adorján – Láda, Leppanen (1), Galanisz, Magosi 1, Sági (1) – Gőz, Cianfrini, Hajós (1), Tóth A. (1), Johnston 1 – Joe, Vojtkó, Pavuk, Ritó, Miskolczi – Kuqali, Laczkó, Szopos, Albert, Karda – Kiss B. (k). Vezetőedző: Douglas Bradley.
Újpesti TE: Sila – Hegyi Á. (2), Gröschl (1), Dömötör, Dósa, Pápa – Huba, Kiss D., Ropret, Csanyi 1, Hebar 1 – Nagy N., Kovács, Benk (1), Sikorcin 1, Frolik (1) – Nagy R., Nemes, Virág, Tóth G. – Ágoston (k). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Kiállítások: 6 perc + 10 perc fegyelmi (Cianfrini), illetve 10 perc.

Douglas Bradley: – Nagyon jó meccset játszottunk egy kiválóan felkészített csapat ellen. Sok hibát vétettünk, sok helyzetet kihagytunk, ami a pozitívum, hogy szereztünk egy pontot.

Szilassy Zoltán: – Nagyon nagy meccset vívtunk a DVTK Jegesmedvékkel, amiben volt két fantasztikus kapusteljesítmény. Sokat tettünk azért, hogy legalább 2 pontot szerezzünk, ezért úgy érzem, hogy a sikerünk megérdemelt.