Janika villámrajtja

Az 5. iris.hu Zemplén Rally 1. gyorsasági szakaszát (Fony / 1) Ifj. Tóth János nyerte Benik Balázs és Turi Tamás előtt. Spitzmüller Csaba ötödik lett ezen a gyorson.

A bajnokavató futam első versenynapjának első szakaszát Janikáék abszolválták a leggyorsabban. A hatszoros bajnokot (és bajnokaspiránst) Tokaj két éve koronázott “királya”, Benik Balázs követte 4.7 mp-es hátránnyal.

A fonyi első körben a 3. helyen a címvédő Turi Tamás (+7.2 mp) végzett, majd Herczig (+7.9 mp) és Spitzmüller (+8.6 mp) volt a sorrend.

Érdekesség, hogy a 7. legjobb időt futó Vizin, Táborszki egység már 25.6 mp-es hátrányba került a Peugeot 206 WRC-s duóval szemben. (A 6. hely Angyalfi Karcsiéké lett.)

A szakasz célja előtt egyébként kicsúszott a Magyar, Kiss (23, Mitsubishi Lancer Evo VI) egység, akik a verseny feladására kényszerültek.

Ugyanitt fejezte be a 5. iris.hu Zemplén Rallyt  ”Baracs”, Lovász (51, Renault Clio RS) kettős is. Nem sokkal később a Nagy, Veres páros (73, Citroen Saxo VTS) tette tetőre a “vasat”, míg Ország és  Quaiser (84) Suzuki Swift GTI-jének kereke szakadt ki. Információink mindeketten a verseny feladására kényszerültek.

A Grudzinski, Szántó egység (65, Lada 21074) sincs már versenyben. Ugyanakkor a Dr Kiss és Nemrava (31, Mitsubishi Lancer EVO) a gönci szervízparkban leadta a menetlevelét.