2017.01.16. 16:07

Megszületett az első diósgyőri siker asztaliteniszben

Miskolc - A hét végén két meccset vívott az Extraligában a borsodi együttes.

A tavaszi szezon a szombati, Komló elleni miskolci ütközettel indult. Az ősszel döntetlent játszott a két csapat egymással Baranyában, így a diósgyőriek bíztak abban, hogy legalább egy pontot újra szereznek. Az időjárás, a havazás miatt fél órás késéssel kezdődött a derbi a Jókai Református Iskola tornatermében. A hazai csapatban a szokásos hármas – Széll, Molnár, Reinholds – lépett asztalhoz.

Agresszív támadás

A páros simán – 11-5, 11-7, 13-11 – 3:0-ra hozta a Széll és Molnár egység, ezzel lett 1-0-ja. A csapat vezetője, András Miklós variált a beírásban és első helyre Széllt írta be, ami jónak bizonyult. Molnár nagy csatában 3:2-re (11-4, 10-12, 12-10, 10-12, 11-7) nyert Hoffmann ellen, a harmadik szettben a vendégjátékos 8-2-re vezetett, innen fordított Molnár (2-0). Reinholds jól játszott a válogatott kerettag Sabján ellen, de a végjátékba sajnos mindig hiba csúszott (9-11, 8-11, 9-11 – 0:3), szépített a Komló (2-1). Széll magabiztos játékkal, óriási meccsen győzött 3:1-re Kanabé ellen (11-9, 9-11, 11-9, 12-10), amivel 3-1 lett a DVTK javára.

A nap legjobban várt mérkőzésén Molnár rosszul kezdett Sabján ellen, az első szettet elbukta (8-11), aztán agresszíven támadni kezdett, nyerte a második és harmadik játszmát (11-3, 11-8), majd érthetetlen módon visszavett és simán elveszítette a mérkőzést (3-11, 4-11), 3-2 a hazaiaknak. Széll fantasztikusan küzdött Hoffmannal szemben, s nagyon fontos mérkőzést hozott 3:2-re, s ezzel 4-2-re módosította az eredményt. A lett válogatott Reinholds – aki a budapesti World Touron is részt vesz – lépett asztalhoz Kanabé ellen és nagy mérkőzésen 3:2-vel jobbnak bizonyult (11-7, 9-11, 11-9, 15-17, 11-5), s ezzel a döntetlen már biztos a DVTK-nak (5-2). A nagy formában lévő Széll Sabján ellen folytatta, sajnos a fiatal játékos ezen a napon jobb volt, 0:3 oda, összesítésben 5-3. Molnárra várt a feladat, hogy eldöntse a csatát. Kanabé ellen magabiztosan játszott és viszonylag könnyen győzött 3:0-ra (11-7, 11-7, 11-7), amivel hozta az összecsapást a DVTK-Volánnak 6-3-ra. Közben a másik asztalon Reinholds már 2:0-ra vezetett Hoffmann ellen, de már nem volt szükség a győzelmére.

Túl nehéz dió…

Vasárnap Szegedre látogatott a DVTK-Volán, ahol a dobogóesélyes Floratom Szeged AC Probart I. várt rájuk. A Széll-Molnár duó 3:0-ra veszített a Gerold-Vitsek egységgel szemben úgy, hogy nagyobb csatározás az első és a második szettben zajlott igazán (1-0). Aztán Timafalvival kezdte az egyest Reinholds, előzetesen esélyesen, ám 3:1-es vereséget szenvedett (2-0). Széllnek nem volt sansza Vitsekkel szemben, 3:0 „oda”, míg Molnár bár küzdött az első két felvonásban, Gerold nyert 3:0-ra (4-0). Széllnek Gerolddal szemben nem volt esélye, Vitsek pedig 3:1-gyel „küldte” pihenőre Reinholdsot (6-0). A szépségtapaszt Molnár szerezte, aki a Timafalvi elleni összecsapáson 3:0-ra győzött (6-1).

A DVTK-Volán a szombati sikerének köszönhetően elmozdult az utolsó helyről az utolsó előttire, ám még ez is kieső pozíció, úgyhogy nagyon szükség lesz a további pontok gyűjtésére.