III. korcsoportos diákolimpia

III. korcsoportos diákolimpia
Miskolcon zajlik a III. korcsoportos labdajáték diákolimpia országos döntője (kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, röplabda), amelynek keretében hatvanhét csapat képviseletében ezer sportoló vesz részt.

Kézilabda

Lányok:

Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Dorog) – Bolyki Tamás Általános Iskola (Ózd) 26-7,
Bolyki Tamás Általános Iskola (Ózd) – Belvárosi Általános Iskola (Jászberény) 9-29.

A pénteki program (Rendészeti Szakközépiskola),

12.00: Kisteleki Általános Iskola – Bolyki Tamás Általános Iskola (Ózd)
17.00-tól: elődöntők (városi sportcsarnokban)

Fiúk:

Általános Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat (Mezőkövesd) – Bocskai István Általános Iskola (Balmazújváros) 26-26,

Mecsekaljai Általános Iskola (Pécs) – Általános Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat (Mezőkövesd) 34-17.

A pénteki program (városi sportcsarnok),

10.00: Dózsa György Általános Iskola (Veszprém) – Általános Alapfokú Művészeti Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat (Mezőkövesd),
15.00-tól: elődöntők

Kosárlabda

Lányok:

Hevesi Sándor Általános Iskola (Nagykanizsa) – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola (Miskolc) 48-67,
Kistérségi Általános Iskola (Mezőberény) – Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola (Miskolc) 52-53 – kétszeri hosszabbítás után.

A pénteki program (Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium)

12.00: Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola (Miskolc) – Grosics Gyula Általános Iskola (Budapest),
14.30-tól: helyosztó és elődöntőkFiúk: Szerencsi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Óvoda – Grosics Gyula Általános Iskola (Budapest) 24-64
Olcsai-Kiss Zoltán Általános Iskola (Körmend) – Szerencsi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Óvoda 74-60.

A pénteki program (Avasi Gimnázium),

9.20: Szerencsi Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Óvoda – Zelk Zoltán Általános Iskola (Nyíregyháza),
14.30-tól: helyosztó és elődöntők

Labdarúgás

Batthyány Lajos Általános Iskola (Érd) – Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézet (Tiszaújváros) 0-2,
Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézet (Tiszaújváros) – Dorogi Óvoda, Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 2-1,
Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézet (Tiszaújváros) – Kölcsey Utcai Általános Iskola (Körmend) 3-0.

A pénteki program (Diósgyőri sporttelep)

Negyeddöntő

9.15: Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási és Pedagógiai-Szakmai Szolgáltató Intézet (Tiszaújváros) – Kálváriaparti Általános Iskola és Sportiskola (Gyöngyös),
15.00-tól: elődöntő vagy 5-8. helyértPollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) – Bem József Általános Iskola (Kiskőrös) 0-1,
Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) – József Attila Általános Művelődési Központ (Mezőhegyes) 0-1,
Hevesi Sándor Általános Iskola (Nagykanizsa) – Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) 1-0,
Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) – 1. Szamú Etalonsport Általános és Sportiskola (Budapest) 2-3.

A péntekii program (Diósgyőri sporttelep)

A 16-19. helyért:  Pollack Mihály Általános Iskola (Kazincbarcika) – Debreceni Egyetem Arany János Gyakorló Általános Iskola (Debrecen)

Röplabda

Lányok:

Ramassetter Vince Általános Iskola (Sümeg) – Bem József Általános Iskola (Miskolc) 3:1,
Bem József Általános Iskola (Miskolc) – Nagybajomi Általános Művelődési Központ 0:3,
Erzsébethelyi Általános Iskola (Békéscsaba) – Bem József Általános Iskola (Miskolc) 3:0.

A pénteki program (Herman Ottó Gimnázium),

A 7. helyért, 9.30:  Bem József Általános Iskola, Miskolc – Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája (Eger)

Fiúk:

Fekete István Általános Iskola (Gógánfa) – Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola (Miskolc) 3:1,
Központi Általános Iskola (Balmazújváros) – Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola (Miskolc) 3:0,
Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola (Miskolc) – Széchenyi Városi Óvoda és Általános Iskola (Kecskemét) 0:3.

A pénteki program (Zrínyi Ilona Gimnázium), a 7. helyért,

9.30:  Szilágyi Dezső Általános és Magyar-Angol Két Tannyelvű Iskola (Miskolc) – Arany János Általános Iskola (Szeged)








hirdet�s