IF Elfsborg – DVSC-TEVA

Boras – Online közvetítésünket olvashatják az IF Elfsborg-DVSC-TEVA Bajnokok Ligája labdarúgó-mérkőzésről.  Elfsborg-DVSC 2007.08.08.

90+ 5 perc: Vége a mérkőzésnek. A 1-0-ás gólkülönbséggel az IF Elfsborg jutott tovább.

90. perc: Vége a rendes játékidőnek, 5 perc hosszabbítás

88 perc.: Kouemaha reklamálásért megkapta második sárgájat, a játékvezető kiállította.

78. perc: Igazán élvezetes a mérkőzés, mindkét csapat harcosan játszik, kár, hogy nincs Loki-gól.

74. perc: időhúzás miatt Wiland, a svédek kapusa kapott sárga lapot.

72. perc: Demjén helyett Kerekes a pályán. Három csatár a Lokiban!

70. perc: a Lokinak most már az idő is ellenfél, és a nagy sietségben sok hiba csúszik a játékba.

67. perc. Kouemaha taglózta le Holmént, amiért sárgát kapott.

66. perc: A. Svensson helyére Avdic érkezett.

62. perc: az utóbbi percekben a hazaiak dominálnak.

59. perc: újabb svéd lehetőség: M. Svensson fejelt 7 méterről, Balogh bravúrral védett.

58. perc: az első gólveszély Balogh kapuja előtt: a debreceni kapus előbb Ishaziki 14 méteres bombáját hatástalanította, majd a kipattanóra rárontó Holmén elől tisztázott

.57. perc. Leo most 20-ról eltalálta a kaput, de Wiland védett.

55. perc: csere a DVSC-nél: Sztojkov helyett Rudolf állt be.

53. perc: rákezd a közönség, mert érzi, hogy kezd fölénybe kerülni a Loki.

52. perc: Leandro 30 méterről nem sokkal bombázott a kapu fölé.

50. perc: a Loki érezhetően aktívabban, nagyobb akarattal kezdte a második játékrészt.

46. perc: megkezdődött a második félidő.

45. perc: Sárga lapot kapott Bernáth. A félidő hajrája egyértelműen a Lokié volt, és ez jót ígér a folytatásra.Vége az első játékrésznek.

41. perc. Leandro lőtte magasan előre a labdát, mely nagyot pattant Wiland kapus előtt. Kouemaha rontott rá a labdára és túlugorva a svéd hálóőrt a kapuba fejelt. A bíró azonban szabálytalanságot ítélt – szerintünk tévesen.

40. perc: teljesen kiegyenlített a játék, még egyik kapu előtt sem volt komolyabb helyzet!

36. perc: Mindent bele! – zúgja a Loki-tábor, mintegy száz debreceni lehet a Boras Arénában.

33. perc: formás akciókat vezetett most már a DVSC is, a végjátékon azonban még csiszolni kell.

29. perc. M. Svensson csúnyán beleszállt Mészárosba, amiért “besárgult”.

27. perc: az elmúlt percekben nagyobb iramra kapcsoltak a svédek, s ennek eredményeképpen helyzetbe is kerültek: Keene 12 méteres lövését szögletre blokkolta Komlósi.

22. perc: talán a svédek birtokolják többet a labdát, Komlosi kapott sárgát a M. Svensson elleni szabálytalanságáért.

16. perc: nagy a harc a középpályán, még egyik kapusnak sem volt dolga.

12. perc: keresik a fogást egymáson a felek, egyelőre nem sok sikerrel.

8. perc: Bernáth beadását követően Sztojkovot gyanús körülmények között állították meg a svéd 16-oson belül, de a bíró továbbot intett.

6. perc: Vukmir és M. Svensson kakaskodott, de a bíró rendet tett.

3. perc: feltűnően sok a szabálytalanság a mezőnyben, egyelőre nem jutottak el a csapatok a kapuig.

18:00:Fergeteges hangulatban kezdődött meg az összecsapás, a svéd közönség egy hatalmas élőképpel köszöntötte a pályára kivonuló csapatokat.

A kezdőcsapatok: Elfsborg: Wiland – M. Anderson, Björck, Augustsson, Karlsson – Ishizaki, A. Svensson, Holmén, Mobaeck– Keene, M. Svensson.

DVSC: Balogh – Bernáth, Mészáros, Komlósi, Szűcs – Demjén, Vukmir, Leandro, Dzsudzsák – Sztojkov, Kouemaha.

17:50 Helyzetjelentés Borasból:

Egy órával a mérkőzés kezdetet előtt még síri csend honol a gyönyörű Boras Arénában, csak a biztonságiak és a labdaszedő fiatalok tartózkodnak a stadionban, noha a kapukat már kinyitották. Senki ne gondolja azonban, hogy 19 órakor is ez lesz a helyzet, a hírek szerint ugyanis minden jegyet eladtak, tehát telt ház, mintegy 15 ezer néző előtt futnak majd ki a pályára a csapatok.

A DVSC játékosai 17.30-kor érkeztek meg a stadionba, bejárták a pályát, így láthatták, amint alaposan öntözik a gyepet, azaz a műfüvet. Az idő egyik kellemes, 24 fokot mutatnak a hőmérők, és egyelőre semmi nem utal arra, hogy elered az eső.