2023.11.11. 13:21

DVTK – MZSFC – ÉLŐ helyszíni tudósítás

A labdarúgó NB I 13. fordulójában szombaton 14.15-től Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzést rendeztek.

A Diósgyőr és a Mezőkövesd mostani meccse a 19. NB I-es vármegyei rangadó

Fotó: Bujdos Tibor

Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 2–0, végeredmény
----
94. perc: Vége a mérkőzésnek, a DVTK szerezte meg a 3 pontot.
----
90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Kövesdi kontra végén Ugrai adott remek labdát Drazicnak, akinek ziccer lövését Odyntsov lábbal védte.
----
86. perc: Újabb hazai csere, Lukács D. helyett Jurek folytatja.
----
86. perc: David Babunski lövése csattant a felső lécen.
----
81. perc: Csere a vendégeknél Molnár G. helyett Ugrai, Cseri helyett Filip állt be.
----
80. perc: Hazai jobboldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a kövesdiek, a labda Vallejo elé került, aki félfordulatból, 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0.
----
80. perc: Hármas hazai csere, Edomwonyi helyett Kampetsis, Acolatse helyett Pernambuco, Pozeg Vancas helyett Feuillassier állt be.
----
79. perc: Kállai K. kapott sárga lapot.
----
77. perc: Cseri passza után David Babunski lőtt a kapu fölé.
----
74. perc: Cseke kezére pattant a labda a saját 16-osán belül, de a VAR vizsgálat szerint ezért nem járt 11-es, vélhetően vétlen kezezésnek minősítették az esetet.
----
73. perc: Acolatse közeli bombáját védte Piscitelli.
----
70. perc: Csere a DVTK-nál, Klimovich helyett Bényei folytatja.
----
68. perc: Molnár G. szabadrúgása zúgott ki a felső léc fölött.
----
66. perc: David Babunski lövése után pattant a labda szögletre egy diósgyőriről.
----
63. perc: Cseke kapura tartó lövésébe lépett bele egy hazai játékos.
----
61. perc: Vajda lövése pattant meg Vallejón, akiről a felső lécre perdült a laszti, Chorbadzhiyski mentett szögletre.
----
60. perc: Lukács D. lőtt 13 méterről a jobb alsó sarok mellé.
----
55. perc: Cseke jobbról érkező, laposan középre lőtt labdája nem talált társat.
----
52. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 6821 fő.
----
50. perc: Cseri szabadrúgása után Gomis fejesét húzta le Odyntsov.
----
48. perc: Drazic jobb alsó sarokra tartó lövését védte a diósgyőri kapus.
----
15:17: Elkezdődött a második félidő.

----

----
45+2. perc: Vége az első játékrésznek.
----
45+1. perc: Acolatse viharzott el a bal oldalon, középre lőtt labdája Lukács D. lövése után Piscitelliről pattant az alapvonalon túlra, ennek ellenére mégsem szöglettel folytatódott a mérkőzés.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
43. perc: David Babunski 11 méterről próbált kapura lőni, de kísérlete egy hazai védőről lepattant.
----
41. perc: Lukács D. jobbról érkező beadását Pozeg Vancas tette le Acolatse elé, akinek 10 méterről elengedett lövése Piscitelliről kipattant, a labdára érkező Edomwonyi azonban a kapuba bombázott, 1-0.
----
38. perc: Pozeg Vancas balról érkező beadását Lukács D. fejelte a kapu fölé.
----
33. perc: Gera kapott sárga lapot Gomis felrúgásáért.
----
29. perc: Acolatse balról eleresztett lövése egy kövesdi lábról pattant szögletre.
----
19. perc: Molnár G., Drazic kényszerítő után Molnár G. lövését követően pattant szögletre a labda, Vallejo lábáról.
----
17. perc: Pozeg Vancas lőtt balról a rövid alsó sarokra, de a kövesdi kapus a helyén volt, és védett. Ez volt az első kapura lövés a meccsen.
----
15. perc: Helyzeteket illetően még mindig semmi, az elmúlt percekben inkább a Kövesd birtokolta többet a labdát.
----
8. perc: Tart a meccs, jobbára a DVTK-nál van a labda, helyzet még nem volt.
----
14:15: Elkezdődött a mérkőzés.
----
Esik az eső a diósgyőri stadionban, 8 Celsius fokban indulhat útjára a labda.
----
Az MZSFC-nél ugyancsak négy játékos maradt ki a keretből, az eltiltott Pillár mellett, a keresztszalag szakadás szenvedett Illés B., valamint a még nem teljesen száz százalékos Karnitski és Kállai Z.
----
A DVTK keretéből ezúttal négy játékos hiányzik, Sentic, Bárdos, Farkas D. és Jurina, akik sérülések miatt maradtak ki.
----
A hazaiak kezdője szintén egy helyen változott, az egy héttel ezelőtti, Puskás AFC elleni, idegenbeli 0-0-hoz képest: Pernambuco csak kispados lett, az akkor csereként szóhoz jutott Lukács D. pedig a meccs első sípszavára készülődhetett. A DVTK-ban három magyar játékos kapott bizalmat Kuznyecov Szergej vezetőedzőtől.
----
A vendégcsapat kezdője egy helyen módosult az előző bajnokihoz, a Debreceni VSC ellen hazai környezetben 2-1-re megnyert találkozóhoz képest: az azon a meccsen kiállított – és emiatt most az eltiltását töltő – Pillár helyett Lukic lett belső védő. Az MZSFC-ben öt magyar játékos kapott bizalmat Kuttor Attila vezetőedzőtől.
----
A két csapat közül, eredményesség tekintetében, a kövesdiek várják jobb előjelekkel a meccset, ugyanis két egymást követő győzelem után lépnek pályára a vasgyári gárda otthonában, miután az MTK Budapestet (1-0) és a Debreceni VSC-t (2-1) is legyőzték hazai környezetben. A DVTK a legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen maradt, – kikapott az Újpest FC vendégeként (2-0), a Ferencvárosi TC-től otthon (1-2), a Fehérvár FC-től idegenben (4-0), egy hete pedig a Puskás AFC-nél vizitálva végzett döntetlenre (0-0) – és egy hónap alatt csak egy gólt szerzetek a piros-fehérek, azt is 11-esből.
----
A két csapatnak ez a mostani a 19. találkozója lesz az NB I-ben. Az eddigi 18 bajnoki közül a Diósgyőr 7-szer nyert, a Mezőkövesd 6-szor, 5 alkalommal pedig döntetlenre végeztek a felek. A két csapat legutóbbi bajnokiját, 2023. augusztus 5-én, Kövesden a DVTK nyerte (4-2). A dél-borsodiak a legutóbbi diósgyőri fellépésükön, 2021. február 26-án pontot szereztek (2-2), az ezt megelőző miskolci bajnokin, 2020. augusztus 16-án a DVTK diadalmaskodott (2-1), a Kövesdnek 2019. augusztus 24-én sikerült legutóbb nyernie az Andrássy úton (0-3).
----
A labdarúgó NB I 13. fordulójában szombaton 14.15-től Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzést rendeznek.
----
Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 2–0 (1–0)
Diósgyőr, 6821 néző. V.: Zierkelbach (Szalai B., Szécsényi).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Chorbadzhiyski, Vallejo, Stephen – Klimovich, Holdampf – Lukács D., Pozeg Vancas, Acolatse – Edomwonyi. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K., Lukic, Beriashvili, Vajda S. – Cseke, Gomis – Molnár G., David Babunski, Cseri – Drazic. Vezetőedző: Kuttor Attila.
Csere: Klimovich helyett Bényei a 70., Edomwonyi helyett Kampetsis a 80., Acolatse helyett Pernambuco a 80., Pozeg Vancas helyett Feuillassier a 80., Molnár G. helyett Ugrai a 81., Cseri helyett Filip a 81., Lukács D. helyett Jurek a 86. percben.
Sárga lap: Gera a 33., Kállai K. a 79. percben.
Gólszerző: Edomwonyi (1-0) a 41., Vallejo (2-0) a 80. percben