DVTK – FTC 1–2, végeredmény – ÉLŐ helyszíni tudósítás

A labdarúgó NB I 10. fordulójában Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC találkozót rendeztek, 17.45-től.

Több mint tízezer diósgyőri szurkoló segíti a DVTK-t ezen a meccsen

Fotó: Kovács Péter

100. perc: Vége a mérkőzésnek, az FTC nyert 2-1-re.

----

96. perc: Botka kapott sárga lapot.

----

93. perc: Gera lövését fogta könnyedén Dibusz a bal saroknál.

----

90. perc: 10 perc (!) hosszabbítás következik.

----

89. perc: Lukács D. helyett Obounet, Marqiunhos helyett Baráth, Abu Fani helyett Pászka a pályán.

----

84. perc: Ramirez szabadrúgása kerülte el a kaput.

----

76. perc: Edomwonyi helyett Acolatse állt be.

----

74. perc: Szatmári lába mellett esett el Marquinhos a 16-oson belül, a VAR vizsgálat után kiderült, hogy nincs 11-es, a vendég játékos sárga lapot kapott műesésért.

----

68. perc: A büntetőből Pozeg Vancas a jobb sarokba vágta a labdát, 1-2.

----

67. perc: Wingo kapott sárga lapot.

----

66. perc: Klimovich buktatása miatt 11-eshez jutott a DVTK, Wingo volt szabálytalan.

----

64. perc: Ben Romdhan helyett Owusu, M. Abena helyett Wingo állt be.

----

61. perc: Ramirez tört előre, indult be balról befelé, majd Pesic elé tette a labdát, aki 12 méterről laposan lőtt, a laszti a bal kapufáról pattant a gólvonal mögé, 0-2.

----

56. perc: Ben Romdhan beadása után Marquinhos fejelt a bal kapufa mellé.

----

53. perc: Varga B. helyett Pesic állt be.
----

52. perc: Pernambuco kapott sárga lapot.

----
50. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, ami 12 178 fő.

----

48. perc: Abu Fani lőtt a bal alsó sarok mellé.

----

19.49: Elkezdődött a második félidő.

----

Az öltözőbe vonuláskor Abu Fani kapott sárga lapot.

----

45+2. perc: Vége az első félidőnek, az FTC vezet 1-0-ra.

----

45+1. perc: Pernambuco szép akciója végén egy vendég védő bele lépett a lövésébe.
----
45. perc: 2 perc hosszabbítás következik.

----

42. perc: Abu Fani középről, 18 méterről a bal kapufa tövét találta el.

----

----

32. perc: Pernambuco távoli lapos lökete akadt meg Dibuszban.

----

31. perc: Abu Fani bombázott távolról a kapu fölé.

----

30. perc: Varga B. közeli lövése akadt el a diósgyőri kapusban.

----

29. perc: Ben Romdhan lőtt 10 méterről nagy helyzetben a bal kapufa mellé.

----

28. perc: Varga B. kapott sárga lapot.

----

26. perc: Marqiunhos baloldali lövését fogta meg Odyntsov.

----

21. perc: Pernambuco jobb alsó sarokra tartó lövését védte Dibusz, majd Klimovich fejelt nagy helyzetben a bal kapufa mellé.

----

20. perc: Ben Romdhan bal alsó sarokra tartó bombáját ütötte ki a hazai kapus.

----

13. perc: Varga B. tette ki középről a labdát balra, Marqiunhos lövését Odyntsov kapus kiütötte ugyan, de az üresen érkező Botka 4 méterről a kapuba lőtt, 0-1!

----

4. perc: Pozeg Vancas jobb alsó sarokra tartó lövését ütötte ki Dibusz.

----

1. perc: Ahogy a meccs előtt, úgy a kezdés után is, a két szurkolótábor egymást ,,dicséri".

----

17.45: Elkezdődött a bajnoki összecsapás.

----

A mérkőzés előtt a DVTK legendás játékosát, a 75 éves Salamon Józsefet, a legutóbbi fordulóban 100. NB I-es meccsét játszott Szatmári Csabát, valamint a DVTK Hun-Therm női kosárlabdacsapatát köszöntötték.

----

----

A Ferencvárosi TC csapata három helyen módosult a Debreceni VSC elleni bajnokihoz képest: S. Mmaee és Wingo a kispadra került, Zachariessen nem volt keretben, így a kezdőben kapott helyet Cissé, Botka és M. Abena.

----

A DVTK kezdőcsapata négy helyen változott a két héttel ezelőtti, Újpest FC elleni mérkőzéshez képest: Sentic kapus, a belső védő Chorbadzhiyski, a támadó Jurina csak a kispadra került, míg a sérült Vallejo nem volt keretben, helyettük, Odyntsov, Bárdos, Edomwonyi és Klimovich jutott szóhoz.

----

A meccsre minden jegy elkelt, már több, mint egy héttel ezelőtt, ami azt jelenti, hogy több mint 12 ezer néző követi a stadionon belüli eseményeket.

----

A két csapat jelenlegi formájáról sokat elárul, hogy az FTC a legutóbbi 12 tétmeccsén veretlen maradt, legutóbb augusztus 13-án, bajnokin maradtak alul, a Puskás AFC elleni hazai mérkőzésükön (1-2). Az azóta lejátszott hat NB I-es találkozójukból ötöt megnyertek, legutóbb viszont, hazai környezetben, a Debreceni VSC ellen, 2-0-s előnyről 2-2-re végeztek. A Diósgyőr az előző fordulóban, az Újpest FC vendégeként 2-0-ra alulmaradt, a piros-fehérek a legutóbbi öt bajnokijukból hármat megnyertek, kétszer pedig vereséget szenvedtek.

----

A két csapat egymás elleni, az élvonalban lejátszott meccseit tekintve, a vendégek fölénye óriási: az eddigi 104 bajnokiból 67-et nyertek meg a fővárosiak, 17 alkalommal született döntetlen, a DVTK sikereinek száma 20. A diósgyőriek pályaválasztásával megrendezett mérkőzések tekintetében is az FTC áll jobban, a 48 mérkőzésből 24-szer ők nyertek, 9-szer volt döntetlen, a piros-fehér győzelmek száma pedig 15.

----

A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Diósgyőri VTK csapata a Ferencvárosi TC együttesét fogadja.

----

Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 1–2 (0–1)
Diósgyőr, 12 178 néző. V.: Bogár (Albert I., Szert).
Diósgyőri VTK: Odyntsov (7) – Gera (6), Szatmári (6), Bárdos (6), Stephen (6) – Klimovich (6), Holdampf (6) – Pernambuco (7), Pozeg Vancas (6), Lukács D. (5) – Edomwonyi (5). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Ferencvárosi TC: Dibusz (7) – Botka (7), M. Abena (6), Cissé (6), Ramirez (7) – Sigér (6), Abu Fani (7) – Makreckis (5), Ben Romdhan (6), Marquinhos (7) – Varga B. (6). Vezetőedző: Dejan Stankovic.
Csere: Varga B. helyett Pesic (7) az 53., Ben Romdhan helyett Owusu (6) a 64., M. Abena helyett Wingo (6) a 64., Edomwonyi helyett Acolatse (-) a 76., Lukács D. helyett Obounet (-) a 89., Marqiunhos helyett Baráth (-) a 89., Abu Fani helyett Pászka (-) a 89. percben.
Sárga lap: Varga B. a 28. percben, Abu Fani a szünetben, Pernambuco az 52., Wingo a 67., Marquinhos a 75., Botka a 96. percben.
Gólszerző: Botka (0-1) a 13., Pesic (0-2) a 61., Pozeg Vancas, 11-esből (1-2) a 68. percben.